mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Japoński debiut Nissana Tiida i Tiida Latio

Japoński debiut Nissana Tiida i Tiida Latio

Nissan wprowadził do sprzedaży w Japonii swój najnowszy model Tiida w wersji hatchback oraz Tiida Latio w wersji sedan.

Japoński debiut Nissana Tiida i Tiida Latio

Zarówno Tiida, jak Tiida Latio są mieszanką kompaktowych aut z elementami luksusowego wykończenia i wyposażenia. Wykończenie wnętrza przewyższa standardowe oferowane w innych autach o porównywalnej klasie. Przede wszystkim użyto materiałów wysokiej jakości, znaleźć można tam m.in. drewniane i chromowe wykończenia.

Wnętrze, oprócz tego, że eleganckie. jest także przestronne zapewniając komfort podróżowania zarówno z przodu, jak i z tyłu. Tylne siedzenia są przesuwane w tył i przód o 240 mm i w zależności od ich położenia przestrzeń bagażowa wynosi od 289 do 463 litrów w wersji Tiida i do 467 litrów w wersji Tiida Latio. Nissan Tiida jest pierwszym modelem japońskiej firmy, który oferowany jest z systemem nawigacji Carwings najnowszej generacji.

Na początku obie wersje oferowane są tylko z czterocylindrowym, rzędowym silnikiem benzynowym HR o pojemności 1,5 litra, który zapewnia mniejsze zużycie paliwa i lepsze przyspieszenie niż poprzedni silnik o tej samej pojemności. Emisja spalin silnika 1,5 jest obecnie niższa o 75% od norm, jakie przewiduje japońskie prawo na 2005 rok. W przyszłym roku dołączy nowy silnik 1,8, który będzie współpracował ze skrzynią biegów Xtronic CVT. Jeśli Tiida pojawi się w Stanach Zjednoczonych oraz Europie, wówczas gama silników zostanie powiększona o popularne na poszczególnych rynkach jednostki (w Europie najprawdopodobniej o silniki pochodzące z Renault).

Tidda i Tiida Latio dostępne są w wersjach z napędem na jedną lub dwie osie. Miesięczna sprzedaż w Japonii planowana jest na poziomie 5.000 w przypadku wersji Tiida oraz 3.000 dla wersji sedan.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Podczas targów Fleet Market w Warszawie Volkswagen zaprezentował nowego e-Craftera – bezemisyjny samochód dostawczy z napędem elektrycznym.