mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Japoński odpowiednik Modusa

Japoński odpowiednik Modusa

Nissan wprowadził właśnie do sprzedaży na krajowym rynku nowy model - Note. W tym mikrovanie wykorzystanych zostało wiele rozwiązań wspólnych z Renault Modusem.

Japoński odpowiednik Modusa

Sojusz Nissana i Renault zdaje się przyspieszać tempa. Coraz więcej wspólnych przedsięwzięć obu koncernów zaczyna być realizowanych, coraz więcej modeli jest wspólnie projektowanych, a następnie wprowadzanych do sprzedaży. Najnowszym tego przykładem może być oferowany od kilku dni w japońskich salonach samochodowych Nissan Note. Podobny pojazd, Renault Modus, od kilku miesięcy porusza się po drogach Europy.

Oczywiście nie są to identyczne modele. Ostateczny ich kształt, rozwiązania technologiczne oraz wyposażenie zostały tak dobrane, by jak najlepiej odzwierciedlić realia panujące na rynkach, na których są oferowane.

Nissan Note został wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra i bezstopniową skrzynię biegów XTRONIC CVT. Połączenie to pozwoliło na uzyskanie niezłego przyspieszenia w różnych sytuacjach drogowych przy jednocześnie niskim poziomie zużycia paliwa.

Jak większość auta tego typu, Note, mimo stosunkowo niewielkich wymiarów (3,99 m długości), zapewnia obszerne wnętrze. Uzyskane zostało to dzięki stosunkowo dużemu rozstawowi osi wynoszącemu 2,6 m. Mimo to auto jest zwrotne, minimalny promień skrętu wynosi 4,7 m. Dosyć duża jest również przestrzeń bagażowa, która daje się różnie konfigurować poprzez składanie oparć tylnych siedzeń lub całych siedzeń.

Zaletą silnika jest także niski poziom wydalanych zanieczyszczeń, który jest o 75% poniżej dopuszczonego w 2005 roku poziomu. Dzięki temu przy zakupie tego modelu Japończycy mogą liczyć na niższą cenę wynikającą z ulg podatkowych.

Nissan zamierza sprzedawać miesięcznie 8 tys. egzemplarzy modelu Note.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan Note Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Nissan Note

Podobne wiadomości:

Milionowy egzemplarz Nissana Juke

Milionowy egzemplarz Nissana Juke

Aktualności 2018-07-17

30 tys. km Nissanem Leaf po bezdrożach

30 tys. km Nissanem Leaf po bezdrożach

Aktualności 2018-10-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Trwają prace nad techniką ładowania o bardzo wysokiej mocy dla elektrycznych samochodów przyszłości.