mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Joss Super Car

Joss Super Car

Australijski zespół miłośników motoryzacji skonstruował sportowe auto o parametrach zbliżonych do takich marek jak Ferrari czy Lamborghini.

Joss Super Car

Na czele zespołu projektowego stał 33-letni Matt Thomas, który swoją karierę rozpoczynał w zespole Stewart Formuły 1. Prace nad modelem Joss trwały od sześciu lat, obecnie prototyp ten pokazywany jest na targach motoryzacyjnych w Adelajdzie, a pod koniec przyszłego roku może trafić do produkcji. Przewidywana cena wynosić będzie około 375.000 euro.

Wygląd zewnętrzny tego auta jest charakterystyczny dla tego typu aut sportowych. Poza jednym szczegółem. Niewielka masa auta, tylko 940 kg dzięki zastosowaniu w budowie karoserii włókien węglowych, pozwoliła na rezygnację z umieszczenia na tyle pojazdu spojlerów. Wymiary zewnętrzne wynoszą 4,15/1,05/1,86 m.

Doskonałe osiągi, w 3 sekundy do 100 km/h oraz maksymalnie 325 km/h, to zasługa stosunku mocy silnika do masy pojazdu. 500-konny silnik V8 o pojemności 6,8 litra osiąga maksymalny moment obrotowy 650 Nm przy 2.800 obr/min. Współpracuje on z sześciobiegową skrzynią z samochodów Porsche.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
27 listopada w Los Angeles odbędzie się światowy debiut ósmej generacji Porsche 911 – 55 lat po premierze pierwszej odsłony modelu. To dobry powód, by spojrzeć wstecz i przyjrzeć się siedmiu poprzednim pokoleniom 911.