mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > KCD-II Mesa - SUV Kii

KCD-II Mesa - SUV Kii

Pokazany podczas ciągle trwających targów NAIAS w Detroit nowy model koreańskiego producenta prezentuje egzotyczne i agresywne podejście do stylistyki terenówki. Tym samym realizuje wizję z wcześniej prezentowanych szkiców.

KCD-II Mesa - SUV Kii

Nie tak dawno pokazywaliśmy je Państwu, opisując jednocześnie, jakie cechy może mieć drogowa wersja, gdy aut trafi do produkcji. Teraz zamieszczamy świeże zdjęcia concept-cara i ponownie podajemy informacje na jego temat.

Wiadomo, iż model ten zbudowany został na ramie i będzie mierzył 4,88 m długości, 1,97 m szerokości i 1,91 m wysokości. Rozstaw osi wynosić będzie 2,95 m. Pod względem rozmiarów auto będzie plasować się pomiędzy Fordem Explorer a Expedition. KCD-II Mesa przeznaczony będzie dla siedmiu osób, w trzech rzędach siedzeń. Najciekawszym rozwiązaniem w studyjnym aucie będzie dwuczęściowy, panoramiczny dach, którego każda z części rozciąga się nad wszystkimi rzędami siedzeń.

Jak to z każdym prototypowym modelem, nie wiadomo, jaka będzie jego przyszłość. Wg Yong-Hwang Kima, wiceprezesa koreańskiego koncernu, model ten jest koncepcją firmy, jak mogą wyglądać tego typu auta w przyszłości. Pewne elementy stylistyczne wykorzystane w tym modelu mają pojawiać się w przyszłości w innych nowościach marki.

Model KCD-II Mesa został stworzony w kalifornijskim centrum projektowym firmy w Irvine. Jest już drugim koncepcyjnym modelem stworzonym przez wspólny zespół projektantów marek Hyundai i Kia.

Podobnie jak Jeep i Hummer, terenowe auta marki Kia mają swoje podstawy w autach wojskowych. Wynika to z tego, iż koncern ten zaopatrza południowokoreańską armię w pojazdy. Wykorzystanie nabytego doświadczenia przez firmę było więc naturalnym
krokiem.

 Targi NAIAS Detroit
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia

Podobne wiadomości:

Kia Picanto X-Line już dostępna

Kia Picanto X-Line już dostępna

Aktualności 2018-02-01

Kia ProCeed - premiera modelu shooting brake

Kia ProCeed - premiera modelu shooting brake

Premiery 2018-09-14

Kia ProCeed to model, na który wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością. Choć różni się nieco od efektownego konceptu z Frankfurtu, pokazanego rok temu, efekt końcowy przechodzi najśmielsze oczekiwania. Auto jest po prostu piękne.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Volkswagen e-Crafter z silnikiem elektrycznym dostarcza w ramach projektu „Misja Zerowa Emisja” towary do warszawskich sklepów.