mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Kia przedstawia kolejny model

Kia przedstawia kolejny model

Kolejną światową premierą planowaną na przyszłoroczne targi motoryzacyjne Detroit Motor Show będzie premiera modelu z segmentu C Kia Cerato.

Kia przedstawia kolejny model

Na wystawie w Detroit na początku stycznia zaprezentowana zostanie wersja czterodrzwiowa modelu Cerato, która zgodnie z oczekiwaniami ma być bardziej popularna na terenie Stanów Zjednoczonych. Wersja pięciodrzwiowa swój debiut będzie świętować podczas salonu samochodowego w Genewie w marcu. Cerato ma zastąpić model Spectra i Shuma, choć na rynku amerykańskim zostanie zachowana nazwa (Spectra) niezwykle popularnego na tym rynku poprzednika.

Cerato jest ostatnim z szesnastu modeli, które mają trafić na rynek do 2007 roku. Poprzednim debiutem marki były modele Opirus oraz Picanto, przedstawione w Europie na tegorocznych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie we wrześniu.

W ostatnich latach Kia prowadzi zwiększoną ofensywę ofertową, w październiku firma przekroczyła liczbę 4 milionów wyeksportowanych pojazdów i wspólnie z firmą Hyundai zamierza do 2010 roku znaleźć się wśród pięciu czołowych na  świecie producentów samochodów.

Wartość eksportu spółki w okresie lipiec 2002 czerwiec 2003 wyniosła 5,3 mld USD. W przyszłym roku zakładany jest eksport 98.400 egzemplarzy modelu Cerato, zaś rok później już 128.000.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX po tuningu TRD
Lexus UX po tuningu TRD
Japoński tuner TRD wziął na warsztat Lexusa UX w wersji F Sport. Wcześniej tuningowi poddano modele ES i RC.