mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Klatka... dla kierowcy

Klatka... dla kierowcy

Na 75-lecie włoskiego studio stylistycznego Pininfarina, jeden z jego projektantów przedstawił unikalny koncept. Na bazie Maserati MC12 zbudowano bolid wzbudzający zachwyt i jednocześnie mnożący pytania.

Klatka... dla kierowcy

Na pierwszy rzut oka ścigant przykuwa wzrok wielkimi kołami. Co prawda zdążyliśmy się już przyzwyczaić do 20 i więcej calowych kół w przeróżnych konceptach, jednak tu zostały one zastosowane w aucie, które niemal leży na ziemi, jakby było do niej przyklejone. 21 cali z przodu i 22 cali na tylniej osi, miało by nie tylko wymiar funkcjonalny na torze wyścigowym, ale ma również ascetyczno-techniczną formę.

A gdzie drzwi?, gdzie maska? i gdzie jest silnik? Koncept zaskakuje rozwiązaniem zajmowanie miejsca wewnątrz. Za podnoszonym do góry poszyciem - niczym przykrycie klatki - znajdujemy przystosowany dla dwóch osób kokpit rodem z F1. Kierowca ma przed sobą wolant sterujący, drążek sekwencyjnej skrzyni, a za plecami komorę monstrualnego silnika z Maserati.

Zarówno kierujący tym pociskiem na kołach kierowca, jak i jedyny pasażer, siedzą pośrodku auta, poniżej osi kół (!), co ma zapewnić optymalne usytuowanie środka ciężkości, a co za tym idzie najlepsze właściwości jezdne w zakrętach w historii motoryzacji.
Po prostu WOW!

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Rejestracje nowych aut w Polsce – Grupa Volkswagena na czele
Już prawie co trzeci nowy samochód rejestrowany w Polsce należy do jednej z marek Volkswagen Group Polska.