1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. Kobieca Toyota 86 style Cb na Walentynki

Kobieca Toyota 86 style Cb na Walentynki

Toyota wprowadziła kilka modyfikacji do swojego słynnego już modelu GT86. Wygląd nowej wersji sportowego coupe można określić jako bardziej kobiecy, a auto w takim wydaniu kupią tylko Japończycy.

Kobieca Toyota 86 style Cb na Walentynki
Toyota 86 style Cb to odwołanie do koncepcyjnego auta z tokijskiego salonu samochodowego sprzed dwóch lat. Tam Toyota pokazała to auto w wersjach coupe i kabriolet i teraz pierwszą z nich wprowadza na japoński rynek.

Zmiany obejmują głównie przednią część nadwozia, które jest teraz znacznie bardziej zaokrąglone. Auto od frontu prezentuje się zupełnie inaczej, czego nie możemy powiedzieć o tyle, który praktycznie uniknął modyfikacji. Parę różnic dostrzeżemy także wewnątrz, gdzie drewniane elementy i skórzana kierownica wprowadzają trochę eleganckiej atmosfery.

Poprawiło się także wyposażenie, które obejmuje ulepszony system audio z 8 głośnikami oraz tempomat. W kwestii mechaniki praktycznie wszystko zostało bez zmian - benzynowy silnik wolnossący nadal generuje 200KM mocy maksymalnej, która za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej lub automatycznej przesyłana jest na tylną oś. Toyota obiecuje jednak, że układ kierowniczy daje jeszcze lepsze wyczucie, a zawieszenie jest bardziej komfortowe.

Tak zmodyfikowana Toyota kosztuje w Japonii w przeliczeniu 125 tys. zł., czyli porównywalnie do GT86 z polskich cenników. Wolelibyście coupe Toyoty w nowym japońskim przebraniu?

Podobne wiadomości:

Toyota sprzedała na świecie 15 milionów hybryd

Toyota sprzedała na świecie 15 milionów...

Aktualności 2020-05-04

Toyota Highlander Hybrid zadebiutuje w Europie

Toyota Highlander Hybrid zadebiutuje w...

Aktualności 2020-05-12

Komentuj:

~Q 2015-02-12

nie tylko Japończycy kupują takie samochody, rozejrzyjcie się dokładnie po Polskich ulicach, parkingach :) bardzo ucieszyłbym się gdybym od swojej żony dostał taką toyotę na walentynki, jest mocna, a w polskich realiach jest to bardzo ważne ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Auta z Niemiec w bezpłatnej usłudze Historia Pojazdu
Auta z Niemiec w bezpłatnej usłudze Historia Pojazdu

Bezpłatna usługa Historia Pojazdu pozwala teraz sprawdzić historię samochodów sprowadzanych z Niemiec. To długo wyczekiwana zmiana.

Podkast VW Podkast VW