mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Kompletna gama małych Citroenów

Kompletna gama małych Citroenów

Czteroosobowy C1 kompaktowych rozmiarów, mający obecnie światową premierę w Genewie, doskonale uzupełnia aktualną ofertę Citroena w segmencie samochodów małych, w skład którego wchodzą C2, C3 oraz C3 Pluriel.

Kompletna gama małych Citroenów

Francuski producent proponuje samochód o ograniczonych wymiarach zewnętrznych (długość 3,43 m, szerokość 1,63 m i wysokość 1,46 m), dosyć ciekawej stylistyce i wygodnym, jak na małe auto, wnętrzu. To miejskie auto wyposażone zostało we wszystkie funkcje, jakich należy oczekiwać od samochodu z tego segmentu. Posiada oszczędny silnik i oferuje najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie bezpieczeństwa.

C1 będzie dostępny w wersji 3- lub 5-drzwiowej, a jego stylistyka charakteryzuje się krótkimi zwisami, dużymi osłonami i harmonijnymi kształtami. C1 wyróżnia się także oryginalną, przezroczystą tylną klapą i tylnymi światłami oraz nowatorską konstrukcją tylnych drzwi, które w wersji 5-drzwiowej przedłużone zostały aż do linii świateł.

C1 ma znakomicie sprawdzać się w warunkach miejskich, nie tylko ze względu na swoje rozmiary, lecz także promień skrętu wynoszący 9,5 m oraz przełożenia skrzyni biegów decydujące o dynamice i przyspieszeniu, czyli o komforcie jazdy w mieście. C1 oferuje cztery miejsca oraz przestronne wnętrze, które jest jego prawdziwym atutem, biorąc pod uwagę zewnętrzne wymiary auta. Z przodu, szerokość na wysokości łokci i odpowiednia wysokość kabiny pod sufitem zapewniają wygodę użytkownikom. Pasażerowie z tyłu docenią natomiast wystarczającą przestrzeń na nogi oraz prześwit nad głową. 

Niezwykle oszczędne silniki: benzynowy (1.0i 68 KM) oraz diesel (HDi 54 KM) gwarantują osiągi zapewniające wygodną jazdę w mieście, ale także bezpieczne przemieszczanie się po drogach szybkiego ruchu. Przyczepność do nawierzchni sprawia, że samochód dobrze trzyma się drogi, co przyczynia się do aktywnego bezpieczeństwa w czasie jazdy. Pozostałe elementy wyposażenia decydującego o bezpieczeństwie C1 są również wysokiej jakości. Przednie hamulce z wentylowanymi tarczami, ABS, CSC (system kontrolujący tor hamowania po łuku) oraz poduszki powietrzne kierowcy i pasażera są montowane w wyposażeniu seryjnym.

C1 dostępny w dwóch wersjach: 3- i 5-drzwiowej, z dwoma rodzajami napędów: benzynowym (1.0i 68 KM) i diesla (HDi 54 KM) oraz z dwoma skrzyniami biegów: ręczną i automatyczną typu SensoDrive, w dwóch opcjach wykończenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zbuduje samowystarczalny energetycznie salon
Mitsubishi zamierza zbudować salon samochodowy, który będzie samowystarczalny pod względem wykorzystania energii odnawialnej.