mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Koncepcyjna Astra High Performance

Koncepcyjna Astra High Performance

Oprócz nowej Astry GTC i Astry GTC z nową przednią szybą panoramiczną, w trakcie tegorocznego Salonu Samochodowego w Paryżu Opel zaprezentuje samochód koncepcyjny Astra High Performance.

Koncepcyjna Astra High Performance

Osiągi te możliwe są dzięki zastosowaniu mocnego silnika, oferowanego obecnie w nieco mniej sportowych wersjach Astry pięciodrzwiowej i kombi – jednostki benzynowej 2.0 turbo o mocy 200 KM i maksymalnym momencie obrotowym 262 Nm. Zwiększenie mocy jest efektem optymalizacji układu dolotowego i wydechowego, zastosowania najwyższej jakości podzespołów jak również zmian w turbosprężarce i systemie wtrysku.

Zawieszenie IDSPlus doskonale pasuje do mocy silnika, współpracującego z sześciobiegową, ręczną skrzynią biegów. Układ ten, obejmujący system elektronicznej kontroli amortyzacji oraz integrujący w sobie działanie wszystkich pomniejszych systemów, został udoskonalony na potrzeby Astry High Performance, co miało na celu nadanie jej jeszcze bardziej sportowych parametrów.

Budząca respekt moc, ukryta pod karoserią, wyczuwalna jest od razu dzięki takim elementom konstrukcji jak mocniejsza niż w standardowej Astrze GTC konstrukcja przedniej części. Posiada ona znacznie szerszy i niżej umieszczony wlot powietrza, osłonę chłodnicy w kształcie plastra miodu czy zderzak z wyraźnie zaakcentowanym spoilerem i zintegrowanymi światłami przeciwmgielnymi w mocno zarysowanych otworach. Łączą się one płynnie z bocznymi progami, nieco większymi z przodu.

Również w czerwonym wnętrzu pojazdu uwadze nie mogą umknąć sportowe detale. Najbardziej widoczne to sportowe fotele Recaro, zapewniające mocne podparcie boczne i wyposażone w przedłużane siedzisko oraz poczwórne wsparcie lędźwiowe. Inne elementy wykończenia to skórzana gałka dźwigni zmiany biegów i czerwone obręcze wokół wskaźników, których grafika odzwierciedla design całego samochodu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
Pierwsze Porsche 911 – 55 lat historii
27 listopada w Los Angeles odbędzie się światowy debiut ósmej generacji Porsche 911 – 55 lat po premierze pierwszej odsłony modelu. To dobry powód, by spojrzeć wstecz i przyjrzeć się siedmiu poprzednim pokoleniom 911.