mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Koncepcyjne Fluence Renault

Koncepcyjne Fluence Renault

Renault zaprezentował pierwsze szczegóły swojego najnowszego prototypu - czteromiejscowego, sportowego coupe nazwanego Fluence.

Koncepcyjne Fluence Renault

Auto zostało oficjalnie zaprezentowane dzisiejszego dnia (4 czerwca) podczas prestiżowej wystawy Louis Vuitton Classic w Wielkiej Brytanii. Soprtowe Fluence ma bardzo dynamiczny kształt, pochyły przód kontrastuje z pionowym tyłem. Auto o długości 4,60 m, szerokości 1,89 m i niewielkiej wysokości 1,39 m ma bardzo opływowe kształty. Na przodzie zwraca uwagę brak kratki chłodnicy, przez co na pierwsze miejsce wybija się logo francuskiej marki. Tył auta wydaje się być szeroki przez podłużne, poziome światła. Tylna szyba z kolei wydaje się łączyć z podwójną rurą wydechową umieszczoną centralnie.

Głównym założeniem producenta było stworzenie auta, które dostarczałoby kierowcy wiele przyjemności z jazdy. Zastosowano w związku z tym sześciocylindrowy silnik 3,5 l o mocy 280 KM i maksymalnym momencie obrotowym 365 Nm.  Napęd przenoszony jest za pośrednictwem sześciobiegowej automatycznej skrzynii biegów, która umożliwia także sekwencyjną, ręczną zmianę biegów. Tak zaprojektowane auto ma osiągnąć ze startu prędkość 100 km/h w 6,5 sekundy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak przygotować samochód do zimy?
Jak przygotować samochód do zimy?
Większość kierowców przygotowanie auta do zimy rozumie przez zmianę opon na zimowe. Tymczasem obowiązków jest więcej.