mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Koncepcyjny Hyundai Portico

Koncepcyjny Hyundai Portico

Na wystawie samochodowej w Chicago Hyundai zaprezentował studyjny model Portico, który może być zapowiedzią nowego segmentu rynkowego.

Koncepcyjny Hyundai Portico

Portico nie jest sedanem ani SUV-em, choć z pewnością można o nim powiedzieć, iż jest autem rodzinnym. Dosyć duże rozmiary: długość 5m, szerokość 2m i rozstaw osi 3,07m są wystarczające do przewozu sześciu osób w dwóch rzędach siedzeń. W porównaniu z trzyrzędowymi modelami w Portico jest więcej miejsca na nogi podróżujących, a także do dyspozycji jest większa przestrzeń bagażowa. Komfort zapewnić mają także tylne drzwi otwierające się do tyłu, co wraz z brakiem słupka środkowego ułatwia znacznie wsiadanie i wysiadanie. Jeśli w danej chwili autem jedzie mniejsza liczba osób, bez problemu można złożyć wolne siedzenia. Wrażenie może także robić szklany dach, który w zależności od natężenia światła słonecznego może się przyciemniać.

Koncepcyjny Hyundai Portico powstał w centrum projektowym koncernu Design Center w Południowej Korei. O ile auto trafi do seryjnej produkcji, głównym rynkiem zbytu będą Stany Zjednoczone.

Portico napędzane jest nowoczesnym silnikiem Hyundaia Lambda. Ta sześciocylindrowa, 24-zaworowa jednostka DOHC współpracuje z sześciobiegową automatyczną przekładnią Shiftronic, która wkrótce będzie oferowana w produkcyjnych modelach koreańskiej marki. Portico został także tak zaprojektowany, by bez problemu można było w nim zainstalować napęd hybrydowy. Wówczas auto będzie posiadać dwa dodatkowe silniki elektryczne - pierwszy na przedniej osi o mocy 136 KM, drugi na tylnej o mocy 83 KM.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Wraz z ekspertami bezpiecznej jazdy radzimy, o czym pamiętać przez wyjazdem na sylwestrowe świętowanie.