mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Koncepcyjny SUV RD-X

Koncepcyjny SUV RD-X

Na targach motoryzacyjnych w Detroit Honda zaprezentowała luksusowy SUV RD-X, który ma szansę trafić do sprzedaży już w 2006 pod marką Acura, a nieco później także jako Honda.

Koncepcyjny SUV RD-X

RD-X ze względu na swoje rozmiary, 4,61 m długości, wchodzi do segmentu kompaktowych SUV-ów. Wg projektantów ma stanowić połączenie sportowych osiągów aut średniej klasy z funkcjonalnością i właściwościami jezdnymi typowymi dla aut typu SUV. Po raz pierwszy prototypowy RD-X pojawił się w Detroit przed dwoma laty, obecna wersja jednak jest już bardziej zbliżona do tego, co w przyszłym roku może pojawić się na drogach.

Bardzo dobre właściwości jezdne autu zapewnić ma system napędu na cztery koła SH-AWD (Super Handling), który oferowany jest już w luksusowym modelu Acura RL. Dzięki temu systemowi moc rozkładana jest nie tylko pomiędzy osiami, ale także pomiędzy lewe i prawe koło, co daje bardzo dobrą trakcję na każdego typu nawierzchniach oraz w każdych warunkach pogodowych, a także podczas pokonywania zakrętów.

Uzupełnieniem systemu SH-AWD jest niezależne zawieszenie przednich i tylnych kół, duże tarcze hamulcowe Brembo oraz 19-calowe koła z oponami o rozmiarze 255/50.

Wnętrze auta jest bardzo nowoczesne i luksusowo wykończone. Całkowicie nowy wygląd mają deska rozdzielcza oraz centralna konsola, na której znajduje się sporych rozmiarów wyświetlacz połączony z najnowszej generacji systemem nawigacji satelitarnej AcuraLink. Wewnątrz panują skórzane i drewniane elementy wykończenia, które nadają autu ekskluzywnego wyglądu.

Ciekawym rozwiązaniem w prototypowym RD-X jest brak zewnętrznych lusterek. Zostały one zastąpione dwoma małymi kamerami, które monitorują cały czas przestrzeń wokół tyłu samochodu i pokazują obraz na ekranie.

Targi NAIAS Detroit 2005

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Koniec wypadków drogowych? Lexus testuje nowe rozwiązania
Lexus pracuje nad opracowaniem rozwiązań, które pozwolą zminimalizować liczbę wypadków drogowych.