mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Koreańskie Renault

Koreańskie Renault

Spółka zależna od koncernu Renault, Renault Samsung Motors wprowadziła do sprzedaży na rynku koreańskim rodzinnego sedana SM5.

Koreańskie Renault

Auto to zbudowane zostało na tej samej płycie podłogowej co Nissan Teana i większy i bardziej elegancki SM7, wprowadzony do sprzedaży w grudniu ubiegłego roku. SM5 oferowany jest już od 1998 roku. Od tego czasu poprzednia generacja SM5 została sprzedana w liczbie 380 tys. egzemplarzy.

Choć SM5 jest mniejszy od SM7 to nie można mu odmówić równie eleganckiego wyglądu. Do napędu posłuży 4-cylindrowa jednostka o pojemności dwóch litrów i mocy 136 KM, a do jej przeniesienia posłuży 4-biegowa automatyczna przekładnia.

Auto, które oferowane jest w czterech poziomach wyposażenia, w tym i w wersji Sport, oferuje sporo elementów, które mają przyczynić się do wzrostu komfortu. Dwustrefowa klimatyzacja automatyczna, przyciski do obsługi systemu audio umieszczone na kierownicy, system nawigacji satelitarnej, system zapamiętywania ustawienia fotelu kierowcy czy czujnik deszczu to tylko niektóre z nich. Sporo, co jednak nie powinno dziwić, uczyniono w kwestii bezpieczeństwa. Auto posiada m.in. system ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania i asystentem hamowania (BA), przednie i boczne poduszki powietrzne oraz kurtyny powietrzne, a także aktywne zagłówki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Winter Edition w Polsce
Renault Winter Edition w Polsce
Renault wprowadziło specjalną, bogato wyposażoną serię Winter Edition dla wybranych modeli osobowych z rocznika 2018.