mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Krokodyl w zoo Porsche

Krokodyl w zoo Porsche

Niemiecki producent sportowych wozów planuje dalsze poszerzanie swojej oferty. Znajdująca się w światowej czołówce pod względem zyskowności firma, pozwala sobie na coraz to nowe eksperymenty w palecie swoich modeli.

Krokodyl w zoo Porsche

Po niedawnych informacjach o zamierzanym montowaniu napędu hybrydowego w SUV-ie Cayenne (więcej: Porsche z napędem hybrydowym Toyoty), teraz producent potwierdza wdrożenie do sprzedaży modelu plasowanego między Boxsterem, a 911-ką. Cayman S - bo tak brzmi jego oficjalna nazwa - będzie dwuosobowym, przykrytym stałym dachem wcieleniem Boxstera.

Jednak to co ma go szczególnie odróżniać od mniejszego auta to nie tylko koncepcja stylistyczna, ale przede wszystkim mocniejsza jednostka napędowa. Napędzany umiejscowionym za placami pasażerów, 3,2-litrowym, 6-cylindrowym, 280-konnym bokserem Boxster S, okaże się teraz słabszy od nowego modelu o 15KM. Różnicę uzyskano poprzez zwiększenie pojemności silnika do 3,4-litra. Dla porównania, większa 911-ka w najtańszej odmianie ma silnik 3,6 dysponujący 325KM.

Zauważalnie wzrosną również przestronność i cena Caymana S w porównaniu do mniejszego brata. Auto, choć producent nie podał jeszcze oficjalnej daty prezentacji, prawdopodobnie będzie można zobaczyć podczas wrześniowych targów IAA we Frankfurcie. Następnie trafi ono do salonów pod koniec tego roku lub na przełomie 2005/06.

Wdrożenie modelu Cayman do produkcji, wydaje się kończyć spekulacje na temat możliwego wprowadzenia przez Porsche auta mniejszego, słabszego, a przede wszystkim tańszego od aktualnie oferowanych. Mogłoby ono być silną konkurencją dla Mazdy MX-5, Hondy S200 czy Mercedesa SLK, jednak producent z Zuffenhausen zdecydował się chyba tworzyć nowe, wąskie nisze (więcej: Czterodrzwiowe coupe Porsche).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szykują się miliardowe kary dla producentów aut
Szykują się miliardowe kary dla producentów aut
Ograniczenia emisji CO2 zaplanowane na 2021 rok spowodują miliardy euro kar dla producentów samochodów w Europie - mówią eksperci.