mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Łada Kalina NFR - najszybsza w historii

Łada Kalina NFR - najszybsza w historii

Łada niedługo wprowadzi do sprzedaży wzmocnioną wersję modelu Kalina. Inspirowany jest on modelem Vesta, którym rywalizują kierowcy w wyścigach serii WTCC. Moc Kaliny NFR jest zaskakująca!

Łada Kalina NFR - najszybsza w historii

Niestety negatywnie, chociaż Kalina w sportowej wersji NFR jest najszybszą seryjną Ładą w historii. Jej wolnossący silnik o pojemności 1.6 litra generuje zawrotne 137 KM! Współpracuje on ze zmodyfikowaną pięciobiegową przekładnią mechaniczną. Pozwala to na przyspieszenie do 100 km/h w czasie 9,2 sekundy. Maksymalnie Kalina NFR rozpędzi się do 203 km/h.

Jak twierdzi producent, Łada Kalina NFR otrzyma usztywnione zawieszenie, poprawiony układ kierowniczy oraz większe hamulce niż w modelu standardowym. We wnętrzu nie znajdziemy wielu sportowych akcentów. Są tutaj jedynie sportowe fotele i kilka wstawek przypominających aluminium.

Cena Łady Kaliny NFR startuje od 12 tys. dolarów, co w przeliczeniu daje około 45 tys. złotych. Niestety w Polsce można kupić jedynie Ładę 4x4, czyli dawną Nivę.

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lada
Tematy w artykule: Lada

Podobne wiadomości:

Łada pokazała model Vesta

Łada pokazała model Vesta

Premiery 2015-10-12

Top: Najtańsze 4x4 z salonu

Top: Najtańsze 4x4 z salonu

Aktualności 2014-11-13

Komentuj:

~Spineer 2016-04-08

Zaskakuje negatywnie? 137 KM z wolnossącego silnika 1.6? Trochę obiektywizmu Panie Kacprze. To auto z Rosji. W Fabii nawet nie ma silnika ani o takiej mocy, ani o pojemności.nNegatywnie to rzeczywiście może zaskakiwać, ale cena tego auta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Moda na SUV-y nie przemija, a z prognoz wynika, że ich sprzedaż jeszcze się podwoi w ciągu najbliższych lat. VW nie poprzestaje na tych modelach, które ma w ofercie, lecz wciąż opracowuje nowe.