mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Land Rover Discovery

Land Rover Discovery

Nowe wcielenie

Land Rover Discovery

Na Motor Show w Nowym Jorku (27.03 – 7.04.2002) Land Rover zaprezentuje nowego Discovery.

Przyglądając się motoryzacyjnym nowościom, trudno spotkać dziś typowe auto terenowe, takie jak np. Mercedes Klasy G czy Jeep Wrangler, czyli kanciaste, o wyraźnych konturach. Tej tendencji uległa również tradycyjna marka wsród samochodów terenowych jaką jest Land Rover. W efekcie tego Discovery został optycznie odświeżony, stał się modniejszy, a jego krawędzie nieco się wygładziły. Reflektory przednie wyglądają teraz podobnie jak w Range Roverze, podobnie jak grill chłodnicy i łagodniejsze kontury przodu.. Nowy wygląd zyskały również światła tylne, w których zintegrowane są teraz kierunkowskazy, który poprzednio umieszczone były w zderzaku..

Od strony technicznej nowy Discovery przeszedł jedynie subtelne zmiany. Najważniejszą z nich jest nowy, w pełni aluminiowy silnik o pojemności 4.6l, który osiąga moc 217KM i przyśpiesza od 0km/h do 100km/h. Auto z tą jednostką napędową skierowane jest jednak na rynek amerykański. W Europie Discovery nadal ma być dostępny ze znaną już jednostką o pojemności 4.0l. Oprócz tego w aucie dostępna będzie również kontrola trakcji działająca na wszystkie 4 koła oraz samoregulujące zawieszenie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzrosną kary za brak polisy OC
Wzrosną kary za brak polisy OC
Od początku 2019 roku wzrośnie wysokość kar za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy aut osobowych zapłacą 4500 złotych.