mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Latający SUV

Latający SUV

Na zbliżającym się 75-tym salonie w Genewie Nissan zaprezentuje najnowszy model studyjny - Zaroot. Wizja sportowego terenowca wydaje się być kolejną ewolucją poprzedniego auta koncepcyjnego - Qashqai. Jego rozwinięcie cechuje podobne podejście zarówno do stylistyki, jak i całej koncepcji auta.

Latający SUV

Przebywające prawie 9000 kilometrów auta są poddawane morderczym próbom, których wyniki są następnie analizowane, a ich rezultaty wpłyną prędzej lub później na rozwiązania w autach przeznaczonych do szerokiej sprzedaży.

Do doświadczeń rajdowych odwołuje się także Zaroot. Jego twardy wygląd jest jakby efektem ciosania maszyny z odłamka skalnego. Siła kamienia ma być również tym co charakteryzuje to auto w kwestii bezpieczeństwa. Jednocześnie zdecydowano się na zastosowanie nietypowych dla SUV-a, podnoszonych drzwi typu gullwing. Podobnie postąpił ostatnio Land Rover. Jednak w tym przypadku, model Range Rover Stormer miał drzwi odchylane do przodu jak w Lamborghini.

Natomiast w Nissanie Zaroot stanowią one niemal całą ścianę boczną auta. Rozpościerają się do słupka A aż do zakończenia przedziału pasażerskiego, do słupka B. Eliminują one tym samym środkowe wzmocnienie nadwozia. Tym samym tę funkcję przejęłyby progi auta i jego dach. Jak widać na zdjęciach, jest on ukształtowany podobnie jak w Qashqai. Specjalny profil zwiększa ilość miejsca nad głowami pasażerów.

Bardziej futurystyczny, techniczny wygląd konceptu jest połączeniem dotychczasowego kierunku Nissana i szukania nowych rozwiązań zwiększających użyteczność i rozpoznawalność marki.

Komentuj:

~kolekcjoner 2006-05-06

A jak ktoś będzie chciał ten samochód trzymać w garażu to jak będzie z niego wysiadać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.