1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. Lincoln dla młodych, niekoniecznie bogatych

Lincoln dla młodych, niekoniecznie bogatych

Wskaźniki sprzedaży najnowszego modelu Lincoln Zephyr pokazują, że luksusowa marka przeżywa odrodzenie, a jego grupa docelowa zmienia się ze starszych użytkowników powracających do marki na mniej konserwatywnych i młodych.

Lincoln dla młodych, niekoniecznie bogatych

Dwóch z pięciu nabywców nowego modelu Zephyr przesiada się do niego z całkiem innej marki niż Ford-Mercury czy też poprzednich modeli marki Lincoln. Honda Accord oraz Nissan Maxima  są samochodami, z których właściciele najczęściej przesiadają się do Lincolna. Pojazd ten został zaprezentowany zeszłej jesieni. Średniej wielkości sedan był w pierwszych dwóch miesiącach sprzedawany przeważnie klientom, których poprzednie samochody były spod tego samego znaku. Były to głównie modele: LS, Town Car, Continental. Jednak przez ostatnie tygodnie sytuacja ta zaczyna się diametralnie zmieniać.

Według badań rynkowych nowy Zephyr wchodzi w krąg zainteresowania nabywców, którzy zamierzali kupić takie modele jak Accord, Acura TL, BMW serii 3, Toyota Avalon, a także Infiniti G35. Wejścia na stronę internetową, gdzie znajdują się informacje na temat tego modelu, wzrosły nawet pięciokrotnie, co daje do zrozumienia, że samochód podoba się ludziom, a także chcą oni go oglądać.

Średni wiek nabywcy samochodu marki Lincoln to 60 lat, lecz stereotypowym klientem jest  pan grubo po 70-tce. Jak donoszą ostatnie analizy w pierwszych trzech tygodniach marca, średnia wieku kupujących Zephyra to 56 lat. Kampania marketingowa na rzecz tego modelu zaczyna odnosić sukces, bowiem ponad 1.200 ankietowanych osób w wieku od 30 - 54 lat, o przychodzie rocznym powyżej 75 tys zaczęło się poważnie zastanawiać nad kupnem tego modelu.

W poprzednim miesiącu sprzedano 3.218 egzemplarzy tego modelu. Podczas pierwszych trzech miesięcy od debiutu na rynku, wielkość ta wynosiła 7.784 sztuk.

Czytaj także:

Lincoln: Zmodyfikowany Zephyr (2006-02-08)

Lincoln MKX: Limuzyna w CUV (2006-01-12)

Nazwa ma znaczenie (2006-01-02)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lincoln Zephyr Wszystko o Lincoln
Tematy w artykule: Lincoln Lincoln Zephyr

Podobne wiadomości:

Lincoln Continental Concept - amerykański powrót do klasy premium

Lincoln Continental Concept - amerykański...

Aktualności 2015-03-31

Raperzy się cieszą. Oto nowy Lincoln Navigator

Raperzy się cieszą. Oto nowy Lincoln...

Premiery 2014-01-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W Dakarze Toyota wystawi nowego GR DKR Hiluxa T1+
W Dakarze Toyota wystawi nowego GR DKR Hiluxa T1+
TOYOTA GAZOO Racing wystawi w Rajdzie Dakar 2022 zupełnie nowy samochód, zgodny z nowymi regulacjami dla kategorii T1. Toyota GR DKR Hilux T1+ jest mocniejsza i jeszcze lepiej przygotowana do ekstremalnej jazdy po pustyni.