mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Luksusowa Fuga Nissana

Luksusowa Fuga Nissana

W dniu dzisiejszym Nissan wprowadził do sprzedaży na rynku japońskim nowy model o luksusowym wyposażeniu. Jako Infiniti Fuga dostępna będzie też na rynku amerykańskim.

Luksusowa Fuga Nissana

Fuga dostępna jest z dwoma sześciocylindrowymi silnikami, 3,5-litrowym oraz nowo zaprojektowanym o pojemności 2,5 l. Oba zapewniają bardzo dobrą dynamikę jazdy, a w połączeniu z układem zawieszenia także komfortową. Za zapewnienie stabilności tylnej części pojazdu na krętych drogach oraz przy dużych prędkościach odpowiada system Rear Active Steering (RAS). Oba dostępne silniki współdziałają z 5-stopniową automatyczną skrzynią biegów z możliwością przełączenia na tryb ręczny.

2,5-litrowa jednostka spełnia już teraz bardzo restrykcyjne normy emisji spalin, które w Japonii zaczną obowiązywać dopiero w 2010 roku.

W porównaniu do konkurencji Fuga zapewnia bardzo przestronne wnętrze, m.in. dzięki długości kabiny wynoszącej 1,88 m. Zapewnia to więcej miejsca w okolicach głowy na przednich i tylnych siedzeniach oraz w okolicach kolan i nóg pasażerów tylnych siedzeń. Podwyższony komfort to zasługa także klimatyzacji, która dzięki specjalnie poprowadzonym kanałom na desce rozdzielczej nie kieruje strumienia powietrza bezpośrednio na osoby w aucie. Dodatkowo ciepłe lub zimne powietrze wydobywa się z oparć i zagłówków foteli.

Dzięki systemowi Intelligent Key ID zapamiętywane jest położenie siedzenia oraz kierownicy, które automatycznie dopasowują się do wsiadającego kierowcy.

Fuga jest pierwszym modelem Nissana, w którym zastosowano system Intelligent Cruise Control (ICC). W przeciwieństwie do standardowego Adaptive Cruise Control ICC umożliwia jazdę ze stałą prędkością przy małych prędkościach, poniżej 40 km/h, co nie jest możliwe przy ACC. Dzięki temu kierowca zostaje odciążony od ciągłego przyspieszania i zwalniania nawet w ruchu miejskim.

O bezpieczeństwo podróżujących dbają także dwie poduszki powietrzne, dostępne w opcji boczne poduszki i kurtyny powietrzne, system wspomagania hamowania Brake Assist, który dźwiękiem ostrzega o zbliżaniu się do przeszkody i w razie konieczności włącza hamulce. Zaprojektowana karoseria ma złagodzić obrażenia głowy i nóg w razie kolizji z pieszym.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.