mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > MG XPower SV-R

MG XPower SV-R

Już sama nazwa wskazuje na ukrytą moc tego auta. Pokazany na targach motoryzacyjnych w Genewie model jest jeszcze bardziej usportowioną wersją modelu SV.

MG XPower SV-R

Ulepszone osiągi to zasługa nowego 5-litrowego, ośmiocylindrowego silnika stworzonego przy współudziale firmy tuningowej Sean Hyland. Dzięki niemu auto może osiągnąć 100 km/h w niecałe 5 sekund i maksymalnie 282 km/h. W porównaniu do silnika modelu SV została zwiększona moc z 320 do 400 KM osiąganych przy 6.000 obr/min. Jednocześnie zwiększony został również maksymalny moment obrotowy z 410 do 510 Nm przy 4.750 obr/min.

Aby utrzymać moc nowego silnika w ryzach zastosowano większe hamulce tarczowe. Kierowca będzie miał do wyboru ręczną lub automatyczną przekładnię. Producenci nie zmienili natomiast zbytnio z pozostałych elementów modelu SV. Konstrukcja opiera się na komponentach z włókien węglowych i sportowym zawieszeniu. Wnętrze auta jest konfigurowane na podstawie indywidualnych zamówień. Aby nabyć taki model trzeba liczyć się z wydatkiem minimum 125.000 euro, co jest o około 26.000 więcej niż w modelu SV.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Winter Edition w Polsce
Renault Winter Edition w Polsce
Renault wprowadziło specjalną, bogato wyposażoną serię Winter Edition dla wybranych modeli osobowych z rocznika 2018.