mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > MINI Cabrio debiutuje w Genewie

MINI Cabrio debiutuje w Genewie

Na zbliżającej się wystawie samochodowej w Genewie MINI zadebiutuje z dwoma swoimi modelami w wersjach cabrio.

MINI Cabrio debiutuje w Genewie

Główną zaletą kabrioletów jest możliwość podróżowania pod "gołym" niebem. Teraz taką okazję będą mieć też miłośnicy małych samochodów MINI. Jednak nawet przy złożonym dachu na "pierwszy rzut oka" będzie można rozpoznać markę tych kabrioletów.

Ciekawym rozwiązaniem jest, iż w składanym w pełni automatycznie w 15 sekund dachu znajduje się także szyberdach, który może być otwierany nawet przy prędkości 120 km/h. Takie zastosowanie szyberdachu jest właściwie rzadko spotykane w kabrioletach. Przy rozłożonym dachu bagażnik może pomieścić 165 l, a przy otwartym 120 l. Złożone tylne siedzenia powiększają pojemność bagażową do 605 l.

Obie wersje cabrio pod maską mają 1,6-litrowy silnik. MINI One o mocy 90 KM, a Cooper 115 KM. Pierwszy z maksymalnym momentem obrotowym 140 Nm przy 3.000 obr/min osiąga 100km/h w 11,8 sekundy, zaś maksymalna prędkość wynosi 175 km/h. Drugi silnik o mocy 115 KM, z maksymalnym momentem 150 Nm przy 4.500 obr/min osiąga setkę w 9,8 sekundy i maksymalnie rozpędzi się do 193 km/h. Pierwszy silnik średnio spala 7,2 a drugi 7,3 litra/100 km.

Auto zostało wyposażone w szereg środków mających zwiększyć bezpieczeństwo podróżującym. Wzmocniona została konstrukcja nadwozia, w standardzie znajdują się dwie przednie oraz boczne poduszki powietrzne, systemy ABS oraz EBD. W ekstremalnych sytuacjach wspomóc kierowcę ma system (ASC+T) kontroli stabilności i trakcji.

MINI Cabrio dostępne będzie w 10 różnych kolorach nadwozia, w tym dwa przeznaczone tylko dla kabrioletów: Hot Orange oraz Cool Blue. Dach w wersji One jest tylko czarny ale już w wersji Cooper także niebieski i zielony. Boczne lusterka w wersji Cooper są w kolorze nadwozia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.