mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > MX-5 już specjalna

MX-5 już specjalna

W lutym informowaliśmy o nowej wersji kultowego japońskiego roadstera, która nieco później zadebiutowała w Genewie. Teraz, producent z Hiroszimy prezentuje specjalną "Generation Limited".

MX-5 już specjalna

Już u zarania swojej historii w 1989 roku, modelowi MX-5 udało się zdobyć na światowych rynkach status niedrogiego, lekkiego kabrio, dającego mnóstwo frajdy z jazdy. Nic dziwnego, skoro twórcom auta przyświecała idea Jinba Ittai (czyt.: 'gin-buy ee-tai'), która w wolnym tłumaczeniu z japońskiego oznacza "koń i jeździec jak jedno". Kierowca w fotelu japońskiego kuca ma czerpać przyjemność z jego możliwości.

Zaprezentowany w Genewie samochód jest ewolucją idei i kształtów swojej długowiecznej poprzedniczki. Zachowując znany zarys dodano akcenty upodabniające MX-5-kę do zwinnej ryby. Pozostał tak samo ulokowany, duży przedni wlot powietrza, zdecydowanie odmienna, bardziej techniczna jest budowa reflektorów przednich i świateł tylnych, które jednak pozostały w niezmienionym, tradycyjnym już kształcie.

Tak przygotowane auto można już zamawiać począwszy od targów genewskich, gdzie miało swoją odsłonę. Dodatkowo, począwszy od zbliżających się targów w Nowym Jorku, można będzie nabyć specjalną wersję "Generation Limited". W liczbie 3.500 sztuk, limitowana edycja ma właśnie wzmocnić debiut rynkowy modelu.

W odróżnieniu od standardowej wersji, ta ma znacznie więcej elementów z polerowanego chromu: począwszy od charakterystycznej ramy szyby, przez obwódkę grilla, po klamki i powłokę pałąków przeciwkapotarzowych. Całość uzupełnią 17-calowe, 5-ramienne, polerowane felgi i wnętrze w tym samym kolorze co nadwozie.

Auto napędzane będzie przez 2-litrowym, 160-konny silnik zespolony z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów przekazującą moc tradycyjnie na tylne koła.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Mazda 3 – ceny i wyposażenie
Polski importer ujawnił cennik nowej generacji Mazdy 3. Bazowy model kosztuje 95 tys. złotych, ale jest bardzo bogato wyposażony.