mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Matiz - choć Chevrolet Spark

Matiz - choć Chevrolet Spark

Już niedługo na naszym rynku mogą być oferowane dwa Matizy. I co ciekawe, żaden z nich nie będzie jeździł pod marką Daewoo. Jedno auto będzie się nazywać FSO Matiz, a drugie Chevrolet Spark.

Matiz - choć Chevrolet Spark

Powszechnie znane są perturbacje i związane z tym zmiany w nazewnictwie aut południowokoreańskiej marki Daewoo. Od tego roku na rynkach zachodnioeuropejskich marka ta została zastąpiona amerykańską marką Chevrolet. A ponieważ w Polsce ciągle mamy w ofercie "starego" Matiza, od zeszłego roku jako FSO, tak więc władze koncernu GM zdecydowały, iż w Polsce oraz na kilku innych rynkach auto będzie się nazywać Chevrolet Spark.

Pojawienie się najnowszej generacji tego modelu może wywołać niemałe zamieszanie w segmencie najmniejszych aut. Jego pierwsza generacja, w sprzedaży od 1998 roku, w samej Europie sprzedała się w liczbie 630 tys. egzemplarzy, na całym świecie liczba ta przekroczyła 1,3 mln sztuk.

Nowy Matiz/Spark bazować będzie na koncepcyjnym modelu M3X, który pokazany został na ubiegłorocznej wystawie w Paryżu. W porównaniu do poprzednika gruntownie zmieniony został jego wygląd. Nadwozie ma bardziej nowoczesny design, zmienione są przednie i tylne światła, zderzaki. Mimo niewielkiej długości 3,50 m i szerokości 1,50 m wewnątrz kabiny jest sporo miejsca dla czterech dorosłych osób. Możliwe jest to dzięki wysokości 1,50 m oraz sporemu rozstawowi osi 2,35 m.

Nabywca nowego Matiza będzie mógł wybierać tylko spośród dwóch silników benzynowych - 0,8 i 1,0 litra. Pierwszy z nich, o mocy 52 KM, będzie miał o 15% niższe spalanie niż w poprzedniej wersji, które wyniesie teraz 5,2 l/100 km (poprzednie 6,1 l/100 km). W przypadku silnika 1-litrowego (66 KM) spalanie ma zostać zredukowane z 6,4 do 5,6 l/100 km.


Podobne wiadomości:

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i na aukcji

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i...

Aktualności 2015-07-29

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie brakuje

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie...

Premiery 2016-01-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór jako paliwo ma wiele zalet. W dobie elektryfikacji samochodów gaz ten może odegrać niebagatelną rolę.