mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mazda6 MPS - czyli moc Japończyka

Mazda6 MPS - czyli moc Japończyka

Na paryskim salonie samochodowym Mazda przedstawiła produkcyjną wersję modelu Mazda6 MPS, który charakteryzować ma się większą mocą niż "normalna" Mazda6.

Mazda6 MPS - czyli moc Japończyka

Nowy model pojawi się jednocześnie na wszystkich ważniejszych rynkach światowych. W Europie oznaczona będzie jako Mazda6 MPS, w Ameryce Pn. jako Mazdaspeed6, a w Azji jako Mazdaspedd Atenza. Oczywiście model ten bazuje na dotychczasowej wersji Mazdy6, która na rynek trafiła w 2002 roku.

Nowością będzie nowa, najmocniejsza jednostka napędowa 2.3 DISI Turbo. Ten czterocylindrowy silnik osiąga moc 260 KM i maksymalny moment obrotowy 380 Nm przy 3.000 obr/min. Pozwala na osiągnięcie ze startu 100 km/h w 6,6 sek. i maksymalnej prędkości 240 km/h. Napęd na cztery koła przenoszony jest za pomocą sześciobiegowej, ręcznej skrzyni biegów. 2,3-litrowy silnik spełnia normę emisji spalin Euro 4.

Zewnętrzny wygląd został tak zaprojektowany, by oczywiście podkreslić moc Mazdy6 MPS. służyć mają temu zwiększone wloty powietrza, nowe progi, 18-calowe koła i opony o rozmiarach 215/45, z tyłu zaś duży spojler i dwie rury wydechowe. Kupujący nową Mazdę będzie miał do wyboru pięć kolorów nadwozia: biały, szary metalik, czerwony, niebieski i czarny.

Środek został zaprojektowany na sportowo. Nowy kokpit z czerwonymi wyświetlaczami, skórzane siedzenia sportowe czy też wszechobecne wstawki aluminiowe (nakładki na pedały, główka dźwigni zmiany biegów) dają temu wyraz.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak przygotować samochód do zimy?
Jak przygotować samochód do zimy?
Większość kierowców przygotowanie auta do zimy rozumie przez zmianę opon na zimowe. Tymczasem obowiązków jest więcej.