mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mazda Bongo po odświeżeniu

Mazda Bongo po odświeżeniu

Mazda wprowadza do sprzedaży częściowo zmodernizowany model Bongo w wersji van i truck. Nowością będzie przede wszystkim silnik diesla zmniejszający znacząco emisję spalin.

Mazda Bongo po odświeżeniu

Mazda Bongo jest pierwszym modelem na rynku japońskim w swojej klasie spełniającym rygorystyczne kryteria emisji zanieczyszczeń przez silniki diesla oraz regulacje co do emisji tlenków azotu. Jednocześnie zużycie paliwa pokazuje dużą poprawę w stosunku do poprzedniej wersji silnika diesla w modelu Bongo.

Nowy 2,0-litrowy silnik z czterema cylindrami z systemem wtrysku bezpośredniego typu common-rail redukuje liczbę cząstek stałych oraz tlenków azotu w spalinach. Silnik ten bazuje na silniku z modelu Mazdy6. Poprzez zastosowanie filtra cząstek stałych ich emisja została zredukowana nawet o 75%, zaś azotanów po 25% w porównaniu do poprzedniej wersji silnika. Zwiększona została także moc silnika z 79 do 86KM przy niższych obrotach 3.500 obr./min. Jednak wraz ze wzrostem mocy zadbano o zmniejszenie zużycia paliwa do 6,5 l/100 km.

Do pozostałych ulepszeń należy także wprowadzenie pasów bezpieczeństwa kierowcy z napinaczami i ogranicznikami siły napięcia, mocniejszy benzynowy silnik 1,8 o mocy 95 KM oraz szersza oferta kolorystyczna wnętrza pojazdu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór jako paliwo ma wiele zalet. W dobie elektryfikacji samochodów gaz ten może odegrać niebagatelną rolę.