mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mazda w Genewie

Mazda w Genewie

Podczas 74. Salonu Motoryzacyjnego w Genewie odbywa się światowa premiera koncepcyjnego modelu Mazdy MX-Flexa oraz europejska premiera Mazdy MX-Micro Sport.

Mazda w Genewie

Obydwa modele są przykładem kierunku, jaki przyjmuje Mazda rozszerzając swoją linię modelową, aby zaspokoić wzrastające zainteresowanie  Europejczyków swoimi produktami. Prezentację w Genewie uzupełniają: nowa wersja - na paliwo wodorowe – nagrodzonego silnika rotacyjnego RENESIS; nowa wersja nadwoziowa Mazdy3 – sedan i dwa nowe silniki rozszerzające ofertę tego modelu, a także Mazda Tribute po liftingu.

W Genewie odbywa się debiut najnowszego samochodu koncepcyjnego Mazdy MX-Flexa. Sześciomiejscowy space wagon Mazdy jest piątym z kolei modelem koncepcyjnym zaprezentowanym przez Mazdę w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Mazda MX-Flexa łączy grację (wdzięk, elegancję), bardzo dobre proporcje i atletyczną stylistykę zewnętrzną z innowacyjnymi pomysłami na zapakowanie i ulokowanie bagaży. 

Nowy model koncepcyjny Mazdy MX-Micro Sport jest kompaktową wersją muskularnej, prężnej budowy samochodu nowej generacji, łączącej przestronne wnętrze i moc 2.0l silnika benzynowego. Jest efektem ostatnich dążeń Mazdy do wzmocnienia swojej linii modelowej wykorzystującej platformę Mazdy2. Sylwetka tego samochodu, podobnie jak i innych modeli nowej generacji Mazdy, charakteryzuje się wyrazistą rzeźbą nadwozia i jednocześnie sportowymi kształtami. Jest nowoczesna, a zarazem wytworna. Prezentuje rozpoznawalną mazdowską jakość i zdecydowaną sportową osobowość. Pomimo dynamicznych i zwartych wymiarów Mazda MX-Micro Sport jest przestronna i wygodna. Ma dużą przestrzeń nawet dla czterech dorosłych osób. Przednie i tylne siedzenia są wygodne i mają dobre „trzymanie” boczne, a w przedziale bagażowym znajduje się odłączalna przegroda, dzięki której jego wnętrze można zagospodarować w bardzo różnorodny sposób.

Niewielkie wymiary nowej Mazdy MX-Micro Sport sprawiają, że prowadzenie jej jest prawdziwą zabawą i radością. Znakomite właściwości jezdne zapewniają stabilną jazdę i dobre kierowanie, zwłaszcza na zakrętach. Posiada też bardzo efektywny układ hamowania, 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 110kw/150KM i momencie obrotowym 187Nm przy 4500 obrotów. Składa się to na fantastyczny sub-kompakt, który wygląda i jeździ wspaniale, a cztery dorosłe osoby mogą w nim podróżować komfortowo.

Mazda prezentuje w Genewie na Motor Show silnik rotacyjny na paliwo alternatywne, który wykorzystuje paliwo wodorowe w unikalnej technologii silnika rotacyjnego RENESIS nagrodzonego wcześniej nagrodą Silnika Roku 2004. Jest to przykład elastyczności i wszechstronności silnika rotacyjnego, który utrzymał wysoką moc i sprawność przy bardzo niskiej - za sprawą paliwa wodorowego - emisji czystych spalin.

W drugiej części ubiegłego roku, dynamiczny hatchback Mazdy3 niewątpliwie dodał nowe wartości do europejskiego segmentu C. Mazda uzupełnia teraz ofertę  tego modelu o nową gwiazdę – Mazdę3 sedan oraz o dwa nowe silniki – common-rail turbo diesel 1.6l MZ-CD oraz  oszczędny,  a nadal dynamiczny benzynowy, rzędowy, 4-cylindrowy 1.4l MZR.

Na tegorocznym Salonie w Genewie zaprezentowano Mazdę Tribute po nowym faceliftingu. Jest to szykowny samochód z przeznaczeniem do jazdy w terenie przynależny do segmentu SUV (sports utility vehicle). Mazda Tribute jest adresowana do europejskich klientów, poszkujących masywnego i mocnego a jednocześnie szykownego samochodu typu SUV o właściwościach jezdnych nowej generacji i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Nową wersję Mazdy Tribute wyposażono w benzynowy silnik o pojemności 2.3l z rodziny silników typu MZR, zastosowano również nową technologię napędu na 4 koła (AWD all-wheel drive), nowoczesne elementy bezpieczeństwa biernego i czynnego. Wnętrze udoskonalono,  a jej wygląd z zewnątrz podkreśla również przeprowadzone udoskonalenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak przygotować samochód do zimy?
Jak przygotować samochód do zimy?
Większość kierowców przygotowanie auta do zimy rozumie przez zmianę opon na zimowe. Tymczasem obowiązków jest więcej.