mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Megane Trophy : demokratyczna odmiana GT !

Megane Trophy : demokratyczna odmiana GT !

Na najbliższym salonie samochodowym w Paryżu Renault Sport Technologies zaprezentuje swój najnowszy samochód przeznaczony do wyścigów na torze: Megane Trophy.

Charakterystyka techniczna Megane Trophy w znacznej części wynika z wysmukłej linii i dążenia do zapewnienia doskonałej aerodynamiki zbliżonej do tej, jaka charakteryzuje samochody startujące w mistrzostwach DTM. Jednym z najważniejszych elementów koncepcji tego auta jest zapewnienie przyjemności prowadzenia i spektaklu na torze. Megane Trophy ma napęd na tylne koła, silnik jest umieszczony centralnie z tyłu, a półautomatyczna skrzynia biegów jest sterowana za pomocą przycisków na kierownicy. Auto jest wyposażone w pokładowy system zbierania danych. Nietypowy i wyrazisty design, wysokiej klasy osiągi i poziom bezpieczeństwa powinny być atrakcyjne nie tylko dla młodych kierowców startujących do tej pory na jednoosobowych samochodach, ale również dla kierowców sportowych modeli opracowanych na bazie klasycznych nadwozi lub gentlemen-drivers poszukujących produktu o konkurencyjnym stosunku osiągów do ceny.

Megane Trophy uzupełni bogatą gamę sportowych aut obejmującą 4 samochody startujące w rajdach lub wyścigach na torze: Clio Cup, Clio Cup Rally, Clio 2.0 16V
Grupa N i Clio Super 1600. Ten najnowszy model wystartuje już w 2005 w europejskich mistrzostwach organizowanych przez Renault Sport dla nowego modelu. Ta formuła wyścigów od 40 lat ma duży wpływ na wizerunek marki i cieszy się dużą renomą ze względu na wyważenie aspektów sportowych i technicznych oraz stosunkowo niski poziom kosztów, narzucony przez Renault Sport i osiągany dzięki odpowiedniej organizacji i regulaminowi tej firmy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
15 lat dwusprzęgłowych skrzyń biegów DSG
Równo 15 lat temu Volkswagen zaprezentował pierwszą wielkoseryjną dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG.