1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. Mercedes EQC – elektryczny SUV

Mercedes EQC – elektryczny SUV

Mercedes EQC to pierwszy w pełni elektryczny SUV niemieckiej marki. Samochód zapoczątkowuje nadejście całej gamy aut z rodziny EQ, czyli napędzanych silnikami na prąd.

Mercedes EQC – elektryczny SUV

Mercedes EQC jest dużym SUV-em o nierzucającej się w oczy stylistyce. Projektanci nie zdecydowali się tu na szokowanie swoich klientów awangardowym wyglądem, za co należą im się podziękowania. Samochód ma proporcjonalne nadwozie o wyważonych proporcjach. Przy długości ponad 4,76 metra i szerokości ponad 1,88 metra sprawia wrażenie kompaktowego z zewnątrz.

Rozstaw osi mierzący ponad 2,87 metra oraz niskie ułożenie baterii sprawiają natomiast, że w środku miejsca dla pasażerów nie zabraknie. Bagażnik pomieści około 500 litrów.

W kabinie samochodu też obyło się bez rewolucji. Jest czytelnie i przejrzyście. Uwagę zwraca element obecny w innych nowych Mercedesach – długi ciąg ekranów dotykowych na desce rozdzielczej.

Samochód napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi, umieszczonymi przy obu osiach, dając napęd na cztery koła. Do dyspozycji kierowcy pozostaje łączna moc 300 kW, czyli 408 KM, oraz moment obrotowy na poziomie 765 Nm. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,1 sekundy.

Przy spokojnej jeździe pełne naładowanie baterii wystarczy na pokonanie ponad 450 kilometrów, wg cyklu NEDC. Standardowo Mercedes EQC przystosowany jest do ładowania zarówno z domowego gniazdka, szybszego uzupełniania energii przy pomocy montowanego w domu urządzenia Mercedes Wallbox (trzykrotnie szybsze ładowanie), jak i w stacjach szybkiego ładowania. Wtedy uzupełnienie energii od poziomu 10 do 80 proc. naładowania trwa 40 minut.

Produkcja Mercedesa EQC roczpocznie się w 2019 roku w niemieckich zakładach w Bremie, natomiast baterie powstawać będą w fabryce w Kamenz.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes napęd elektryczny

Podobne wiadomości:

Wallbox Volkswagena w sprzedaży - znamy ceny

Wallbox Volkswagena w sprzedaży - znamy ceny

Aktualności 2020-05-25

Mercedes Klasy E Coupe w nowej odsłonie

Mercedes Klasy E Coupe w nowej odsłonie

Aktualności 2020-05-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo zaczyna montować ograniczenie do 180 km/h
Volvo zaczyna montować ograniczenie do 180 km/h
Zgodnie z zapowiedziami, każdy nowy samochód Volvo otrzymuje ograniczenie prędkości do 180 km/h oraz funkcję Care Key – informuje producent.

Podkast VW Podkast VW