mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mercedes GST

Mercedes GST

Wyczynowe kombi.

Mercedes GST

Mercedes-Benz zaprezentował na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Detroit studyjny model Vision GTS, który jako urzeczywistnienie zupełnie nowego, świeżego pomysłu na samochód, powinien odpowiadać wymaganiom ludzi idących z duchem czasu.

Mercedes daje odpowiedź

Kombinacja liter GST to „Grand Sports Tourer” czyli wyczynowe kombi. Samochód ten to efektowna limuzyna, przestronny kombi i SUV (Sport Utility Vehicle) w jednym. Jest on odpowiedzią Mercedesa na często stawiane pytanie o ambitny, dynamiczny o wysokich parametrach technicznych pojazd, który będzie odpowiedni w każdej sytuacji. Ten model studyjny osiągnął to dzięki ciekawej stylistyce oraz daleko idącym innowacjom technicznym jak np. silnik AMG.

Dynamiczne kształty

W wizerunku auta uwagę przyciąga przede wszystkim wyrazista, łukowata linia dachu. Wraz z dużymi 22-calowymi kołami nadaje temu przestronnemu autu sportowy charakter.

Długość samochodu wynosi 5.15m, a rozstaw osi 3.22m

Duże szyby

Szyba przednia ciągnie się poprzez dach ku tyłowi, daje to ogromną powierzchnię z elektrochromatycznego szkła, które nadaje atmosferę wnętrzu auta tym bardziej, że można zmieniać ilość docierającego z zewnątrz światła za pomocą naciśnięcia przycisku.

Luksusowe wykończenie wnętrza

W ekskluzywnym wnętrzu Vision GST dominują szlachetne, ręcznie obrabiane materiały jak drewno, skóra i aluminium. Przemyślane oświetlenie wnętrza wzmacnia przytulną atmosferę.

Na środkowej części deski rozdzielczej znajdują się dwa panele osłonięte przyciemnianym szkłem pod którym kryją się: system audio oraz urządzenie nawigacji satelitarnej wyświetlające mapę drogi w technice trójwymiarowej. Zestaw wskaźników jest podświetlony łagodnym niebieskim światłem. Elektrycznie ustawiane siedzenia ze zintegrowanymi pasami bezpieczeństwa zapewniają komfort jazdy. Ponadto auto wyposażone jest w trzy rzędy siedzeń, co umożliwia podróżowania sześciu pasażerom. Pasażerowie tylnych siedzeń mają do dyspozycji sprzęt DVD oraz gry Video.

Vision GST od strony technicznej

Pod maską auta kryje się 8-cylindowy silnik AMG o pojemności 5.5l, który osiąga moc 360KM (265kW). Samochód posiada elektronicznie sterowany napęd na 4 koła 4-ETS, pneumatyczne zawieszenie AIRMATIC oraz nowoczesny wysokociśnieniowy system hamulcowy Sensotronic Brake Control (SBC). Tarcze hamulców wzmocniono odpornymi na przegrzewanie włóknami węglowymi.

Bezpieczeństwo we wnętrzu zapewnia nowoczesny system PRE-SAFE, który rozpoznaje z niewielkim wyprzedzeniem zbliżającą się kolizję i przed zderzeniem napina pasy bezpieczeństwa.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Elektryczny Volkswagen e-Crafter w Warszawie
Volkswagen e-Crafter z silnikiem elektrycznym dostarcza w ramach projektu „Misja Zerowa Emisja” towary do warszawskich sklepów.