mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mercedes Klasy C kombi

Mercedes Klasy C kombi

Co oferuje nam nowe kombi Mercedesa?

Mercedes Klasy C kombi

Polska Premiera tego samochodu miała miejsce na salonie w Poznaniu. Teraz na spokojnie możemy przyjrzeć się nowej klasie C kombi.

Nowa Klasa C kombi (podobnie jak limuzyna) wyposażona została w innowacyjne rozwiązania technologiczne. Nowy model kombi jest seryjnie wyposażony w elektroniczny program stabilizacji jazdy ESP oraz system wspomagający działanie układu hamulcowego.

Na życzenie klienta nowe modele kombi mogą być wyposażone w supernowoczesne systemy. Oferta obejmuje cała gamę rozwiązań od nowatorskiego systemu COMAND z układem nawigacji i odbiornikiem telewizyjnym, przez system obsługi głosowej telefonu i niektórych funkcji audio o nazwie LINGUATRONIC, po komfortową sterowaną czujnikami automatyczną klimatyzację. Prace projektanckie nad limuzyną i wersją kombi nowej Klasy C przebiegały równolegle. Oba modele odznaczają się sportowo-eleganckim designem. W modelu kombi dodatkowym elementem podkreślającym dynamizm auta jest długi, charakterystycznie ukształtowany dach, silnie obniżający się ku tyłowi i przechodzący w niezwykle mocno pochylone tylne słupki.

Podobnie jak ma miejsce w przypadku limuzyny, także nabywcy nowego modelu kombi Klasy C mogą wybierać między trzema liniami wyposażeniowo-stylistycznymi o nazwach CLASSIC, ELEGANCE i AVANTGARDE. Do wyposażenia seryjnego C Klasy kombi należą m. in.: wielofunkcyjna kierownica z podświetlanymi przyciskami, asystent świateł, elektryczne podnośniki szyb z przodu i z tyłu, elektrycznie regulowana wysokość siedzenia i kąt nachylenia oparcia, tempomat z funkcją SPEEDTRONIC oraz układ kierowniczy ze wspomaganiem, a także poduszki powietrzne przednie dla kierowcy i pasażera, poduszki powietrzne boczne oraz poduszki powietrzne nadokienne oraz napinacze pasów bezpieczeństwa z ogranicznikiem siły napięcia.

W zależności od ustawienia siedzeń i oparć kanapy tylnej, C Klasa kombi oferuje pojemność ładunkową od 470 do 1384 litrów (pomiar wg normy VDA).

Stosownie do potrzeb siedzisko i oparcia tylnej kanapy można składać w całości bądź tylko jednostronnie, pozwala to na uzyskanie płaskiej powierzchni ładunkowej do półtora metra kwadratowego. Największy prostopadłościan, jaki mieści się do bagażnika nowego modelu kombi ma objętość 783 litry, czyli ponad 11 litrów więcej niż w dotychczasowym modelu C kombi. Do wyposażenia seryjnego należy zarówno wyjmowany kosz na zakupy umieszczony pod pokrywą bagażnika, jak również nowa i łatwa w montażu pokrywa przestrzeni ładunkowej ze zintegrowaną siatką zabezpieczającą. Również przy wyborze silnika i skrzyni biegów nowy model kombi Klasy C oferuje duże możliwości indywidualnej konfiguracji. Program obejmuje siedem ekonomicznych jednostek napędowych: cztery benzynowe i trzy wysokoprężne. Zakres mocy osiąganych przez silniki sięga od 85 kW (116 KM) do 160 kW (218 KM), zaś zakres maksymalnych momentów obrotowych wynosi od 190 do 400 Nm.

Swoją premierę w modelu kombi Klasy C świętują dwa nowoczesne silniki: jednostka napędowa V6 o pojemności 3,2 litra (160 kW / 218 KM) oraz 2,7-lilrowy silnik CDI (125 kW / 170 KM). Moc obu pozostałych silników wysokoprężnych z bezpośrednim wtryskiem wzrosła w porównaniu z poprzednim modelem nawet o 14% do wartości 85 kW (116 KM) w przypadku nowego C 200 CDI, bądź do 105 kW (143 KM) dla C 220 CDI. Moment obrotowy silników diesla wrósł nawet o 43%.

W modelach C 200 KOMPRESSOR (120 kW / 163 KM) oraz C 220 CDI i C 270 CDI dostępne są trzy skrzynie biegów - standardowa o sześciu przełożeniach, instalowana na życzenie zautomatyzowana 6 biegowa skrzynia SEQUENTRONIC lub sterowana elektronicznie 5 stopniowa przekładnia automatyczna. W ten sposób Mercedes-Benz stwarza nabywcom różne możliwości wyboru jednostki napędowej i przekładni, a tym samym możliwość realizacji indywidualnych preferencji pod względem mocy, zużycia paliwa, dynamiki i komfortu przełączania biegów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.