mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mitsubishi Endeavor zadebiutował w Detroit

Mitsubishi Endeavor zadebiutował w Detroit

SUV w amerykańskim stylu

Mitsubishi Endeavor zadebiutował w Detroit

Międzynarodowy Salon Samochodowy Ameryki Północnej w Detroit był miejscem debiutu Mitsubishi Endeavor. Endeavor to samochód z grupy wielofunkcyjnych pojazdów terenowo-rekreacyjnych (SUV), który w ramach projektu o nazwie "Ameryka" został zaprojektowany specjalnie z myślą o rynku amerykańskim.

Nadwozie Endeavora ma długość 4830 mm, szerokość 1870 mm i wysokość 1710 mm (1770 mm z tzw. relingami dachowymi) i przeznaczone jest do wygodnej podróży dla pięciu osób. Wymiary samochodu plasują go w grupie średniej wielkości modeli SUV.

Masa Endeavora wynosi 1785 kg w wersji z napędem na jedną oś i 1885 kg przy napędzie na cztery koła.

Przednią część nadwozia wyróżnia dobrze widoczne logo Trzech Diamentów umieszczone centralnie w poziomym układzie kraty wlotu powietrza, a także wzmocniony konstrukcyjnie masywny zderzak harmonizujący z przetłoczeniami przednich i tylnych błotników oraz drzwi. Wnętrze Mitsubishi Endeavor zaprojektowano z kolei w stylu sportowej elegancji.

Jako źródło napędu Endeavora zastosowano potężną jednostkę benzynową w układzie V6 i wielopunktowym wtrysku o pojemności 3.8 litra i mocy 215 KM. Skrzynia biegów to automatyczna, sekwencyjna przekładnia Sportronic o czterech przełożeniach.

Mitsubishi Endeavor to SUV nowej generacji łączący walory pojazdu mogącego poruszać się w każdych warunkach drogowych z dynamiką i własnościami jezdnymi charakterystycznymi dla klasycznych modeli samochodów osobowych. Jego sprzedaż na rynku amerykańskim rozpocznie się wiosną tego roku, a plany produkcyjne zakładają powstanie 70 tysięcy różnych wersji nowej modelu. Mitsubishi Endeavor znajdzie się na rynku w trzech specyfikacjach wyposażeniowych, a każda z nich będzie dostępna z napędem na jedną lub na dwie osie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.