mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mitsubishi Space Star 2003

Mitsubishi Space Star 2003

Space Star przeszedł kurację odmładzającą

Mitsubishi Space Star przeszedł kurację odmładzającą. Nowy model Space Stara 2003, popularnego rodzinnego kompaktu, który łączy cechy klasycznego hatchbacka oraz mini vana pojawi się w sieci dealerskiej MMC Car Poland już w pierwszych dniach czerwca tego roku.

Space Star jest jednym z czterech modeli Mitsubishi z grupy samochodów wielofunkcyjnych (MPV). Powstał głównie z myślą o rynku europejskim, a światową premierę jako samochód skonstruowany od podstaw przeżywał podczas salonu samochodowego w Paryżu, w roku 1998. Teraz nadszedł czas na modernizacje i kilkaset zmian na zewnątrz i wewnątrz nadwozia.

Klasyczna sylwetka Space Stara uzyskała bardziej subtelny wygląd dzięki nowym kształtom przednich reflektorów i tylnych lamp jak i całkowicie zmienionej stylizacji przedniego zderzaka połączonego z kratą wlotu powietrza ozdobioną srebrnym logiem trzech diamentów. Jeden z najładniejszych znaków firmowych - jak specjaliści zwykli określać logo Mitsubishi - został również obecnie bardziej wyeksponowany w środkowej części piątych drzwi. Zamocowane w dolnej części przedniego zderzaka lampy przeciwmgłowe otrzymały bardziej praktyczny soczewkowy kształt

Space Star przeznaczony jest dla pięciu osób, które znajdują w nim wygodne miejsce do podróży. Powstało ono między innymi dzięki podwyższonej sylwetce samochodu. Harmonię wnętrza podkreśla ergonomiczna i przejrzyście zaprojektowana deska rozdzielcza. Wnętrze obfituje w liczne pomysłowe schowki i kieszenie na mapy, apteczkę czy okulary.

We wnętrzu zmodernizowanego Mitsubishi Space Stara uwagę zwraca natychmiast zupełnie nowe koło czteroramiennej kierownicy. Podczas dłuższych podróży wygodę kierowcy zapewnią między innymi w pełni regulowany fotel oraz podłokietnik, który wcześniej w Space Starze nie występował. Podobnie w oparciu tylnej kanapy znalazł się teraz podłokietnik dodatkowo wyposażony w mocowania naczyń lub puszek z napojami. Całkowicie zmienione zostały tkaniny i tworzywa, z których wykonana jest tapicerka.

Nowy Mitsubishi Space Star jest oferowany na polskim rynku w dwóch podstawowych wersjach wyposażeniowych: Family i Comfort. W pierwszej stosowane są silniki benzynowe z wielopunktowym wtryskiem o pojemnościach 1,3 i 1,6 litra oraz diesel o pojemności 1,9 litra. Odmiana Comfort dostępna jest z dwoma ostatnimi jednostkami napędowymi.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Szybkie ładowanie baterii coraz bliżej
Trwają prace nad techniką ładowania o bardzo wysokiej mocy dla elektrycznych samochodów przyszłości.