mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mitsubishi "bez barier"

Mitsubishi "bez barier"

W dniach 2-7 listopada w Tokio odbędzie się wystawa motoryzacyjna "Pojazdy użytkowe i bez barier". Mitsubishi zaprezentuje na niej pojazdy szczególnie przyjazne użytkownikom.

Mitsubishi

Mitsubishi Motors będzie zachęcać gości do osobistego sprawdzenia wszechstronności użytkowej i komfortu jazdy, jakimi charakteryzują się jego samochody typu "bez barier". Demonstracja tych cech odbywać się będzie z wykorzystaniem czterech aut na stoisku Mitsubishi Motors. Zwiedzający będą mieli możliwość odbycia jazdy próbnej modelem Townbox Wheelchair (z obniżającym się tylnym zawieszeniem) na terenie zewnętrznej areny testowej.

W celu popularyzacji przyjemności, komfortu i radości z podróżowania samochodem wśród jak największego grona klientów, firma Mitsubishi Motors już w roku 1991 wprowadziła swoją pierwszą serię produktową „bez barier” – Hearty Run. Dziś oferta marki dotycząca takich przyjaznych użytkownikom modeli obejmuje transporter wózków inwalidzkich, a także samochody wyposażone w urządzenia ułatwiające zajmowanie miejsca oraz wysiadanie i specjalne wersje aut z bieżącej produkcji, dostosowane do różnych potrzeb indywidualnych klientów.

Modele "bez barier" Mitsubishi Motors:

Townbox Transporter (z obniżającym się tylnym zawieszeniem)
Model ten umożliwia użytkownikowi wózka inwalidzkiego wjazd i wyjazd na wózku do kabiny auta po ruchomej tylnej rampie. Po otwarciu tylnych drzwi obniża się tylna część podłogi auta, by zmniejszyć nachylenie rampy i ułatwić wjazd do wnętrza na wózku inwalidzkim.

Grandis (fotel pasażera wychylny, przesuwny i obniżający się)
W trybie w pełni automatycznym fotel pasażera w tej wersji "bez barier" Grandisa obraca się, wychyla i wysuwa na zewnątrz oraz obniża się w prosty i bezpieczny sposób, by ułatwić wsiadanie i wysiadanie. Sterowany komputerowo system lekko odchyla oparcie, by zwiększyć przestrzeń nad głową i tak ustala oś obrotu, by zachować maksymalnie dużo przestrzeni na nogi podczas wychylania fotela na zewnątrz lub do wnętrza kabiny. Fotel jest też wyposażony w elektryczną regulację ustawienia oparcia, by zapewnić pasażerowi maksimum komfortu jazdy.

Lancer (model do samodzielnego transportu niepełnosprawnego)
Ta wersja Lancera, umożliwiająca samodzielne prowadzenie auta niepełnosprawnym oferuje fotel kierowcy typu "bez barier" oraz automatyczny dźwig podnoszący i chowający wózek inwalidzki za fotelem kierowcy. Fotel kierowcy jest wyposażony w elektryczną regulację ustawienia oparcia, by zapewnić pasażerowi maksimum komfortu jazdy. Wyposażony jest także w opuszczaną poduszkę podparcia bocznego, co ułatwia przenoszenie się z wózka na fotel i odwrotnie. W tej wersji Lancer wyposażony jest też w zdalnie sterowany dźwig, który steruje tylnymi przesuwnymi drzwiami, automatycznie składa i chowa wózek inwalidzki za fotelem kierowcy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Opłaty na niemieckich autostradach – znamy datę
Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupić trzeba będzie za niecałe dwa lata.