mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Mitsubishi w Pekinie

Mitsubishi w Pekinie

Podczas targów motoryzacyjnych Beijing International Motor Show w Pekinie Mitsubishi zaprezentowało łącznie dziewięć modeli.

Mitsubishi w Pekinie

Ogłoszona pod koniec maja nowa strategia koncernu Mitsubishi Motors Corporation stawia Chiny w głównym punkcie, jako zalążek przyszłego wzrostu sprzedaży. Mitsubishi planuje wprowadzić w tym roku cztery nowe modele w Chinach, a do końca 2007 jedenaście nowych lub całkowicie odnowionych modeli. Do 2008 roku japoński koncern planuje rozszerzenie do 500 liczbę nowych punktów dilerskich.

Mitsubishi Grandis po raz pierwszy pojawił się w maju ubiegłego roku w Japonii, a w kwietniu tego trafił na rynek europejski. Debiutujący obecnie w Chinach siedmiomiejscowy minivan z siedzeniami w trzech rzędach w sprzedaży pojawi się w październiku. Model ten oferuje niezłe wyposażenie zwiększające bezpieczeństwo: dwie przednie i dwie boczne poduszki powietrzne plus kurtyny powietrzne chroniące głowy pasażerów wszystkich rzędów siedzeń.

Zaprezentowany model Pajero brał udział w styczniu tego roku w Rajdzie Dakar. Jechała nim załoga Team Mitsubishi Ralliart China (przekształcona w listopadzie 2003 z Ralliart Hong Kong), której honorym dyrektorem jest aktor i reżyser Jackie Chan. Zajmując 47 lokatę, po raz pierwszy chińskiej załodze, za kierownicą siedział Luo Ding, udało się dojechać do mety

Model Outlander z kategorii SUV w sprzedaży w Chinach pojawił się na początku roku. Łączy on cechy auta terenowego ze stylem i komfortem nowoczesnego sedana. Outlander jest drugim modelem, po Pajero, produkowanym na terenie Chin przez spółkę Beijing Jeep Corporation.

Prototypowy model Eclipse Concept-E, który zadebiutował podczas tegorocznych targów NAIAS w Detroit ma oferować nabywcom konkurencyjną dynamikę jazdy i doskonałe osiągi. Zainteresowanie budzi także źródło i system napędu samochodu. Pod maską kryje się układ hybrydowy określany jako E-Boost. Jest to kombinacja benzynowej jednostki  3.8 V6 MIVEC oraz silnika elektrycznego o łącznej mocy ponad 470 KM.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzrosną kary za brak polisy OC
Wzrosną kary za brak polisy OC
Od początku 2019 roku wzrośnie wysokość kar za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy aut osobowych zapłacą 4500 złotych.