mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Modele studyjne GM roku 2001

Modele studyjne GM roku 2001

Początkiem listopada GM przedstawił siedem studyjnych modeli.

Zaprezentowana przez największego producenta samochodów na świecie gama modeli jest naprawdę imponująca. Analizując zaprezentowane modele można dostrzec analogię w konstrukcji samochodów XXI wieku – jest nią przede wszystkim wszechstronność.

Cała gama konceptów roku 2001:

· Buick Bengal to pełen wdzięku a jednocześnie emanujący siłą roadster. Szef stylistów GM, Dave Lyon określił go jako samochód pełen zmysłowej elegancji i wszechstronności. Bengal dedykowany jest w szczególności dla młodych aktywnych ludzi.

· Oldsmobile O4 - nowy model Oldsmobila stworzony pod silnymi wpływami stylistów z Europy. Konstrukcja oparta jest na platformie Opla, wyposażona również w silniki z gamy Ecotech. Czteromiejscowe coupe zapewnia podróżującym nie tylko wysoki komfort podróżowania, ale również sportowe osiągi.

· Cadilac Vizon – koncept Cadilaca jest próbą połączenia klasy SUV (Sport Utility Vehicle) z kombi.

· Chevy Borrego to mówiąc wprost „dwa w jednym”. Konstrukcja Borrego pozwala na przeobrażenie, w kilka sekund, samochodu dwumiejscowego w czteromiejscowy czy nawet funkcjonalny pick-up.

· Hummer H2 SUT- następna edycja legendarnego „terenowca“. SUT (Sport Utility Truck) tym razem wyposażony we wszystkie elementy podnoszące komfort podróżowania, zasługuje zapewne na miano “The king of the mountain for off-road vehicles” jak sugerują inżynierowie z GM.

· Pontiac REV to sportowe coupe stworzone do „wyścigów”. Ale to nie jego jedyna zaleta, czteromiejscowe coupe pozwala na pochwalenie się swoim nabytkiem przyjaciołom (w przeciwieństwie do większości ciasnych dwuosobowych modeli) .

· TerraCross jest następną generacją w ewolucji samochodów klasy SUV. Wyposażony w najnowsze osiągnięcia techniki dedykowany jest dla młodych profesjonalistów, którzy poszukują pojazdu funkcjonalnego o zaskakujących możliwościach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.