1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. Najbardziej ekologiczna Astra

Najbardziej ekologiczna Astra

Zaledwie 99 g CO2/km emitować będzie najbardziej ekologiczna wersja Opla Astry. Dysponująca wcale nie jakimś najsłabszym silnikiem, bo rozwijającym moc 130 KM, Astra zużywać będzie średnio 3,7 l/100 km.

Najbardziej ekologiczna Astra
Małe zużycie paliwa i niski poziom emisji idą zazwyczaj w parze ze słabymi lub średnimi osiągami. Jednak podejście Opla do tej kwestii jest inne, czego wynikiem są modele z gamy ecoFLEX z dość mocnymi silnikami. Podczas gdy konkurencyjne marki w klasie kompakt na ogół oferują silniki o mocy około 105 KM przy zachowaniu niskiego poziomu emisji CO2, nowa Astra ecoFLEX posiada turbodoładowany silnik diesla CDTI o mocy 130 KM i pojemności 1,7l. Jest to kolejny samochód w gamie oszczędnych modeli Opla po Insigni ecoFLEX z silnikiem o mocy 160 KM oraz Corsie ecoFLEX z silnikiem o mocy 95 KM.

Nowa, pięciodrzwiowa Astra ecoFLEX w cyklu mieszanym zużywa zaledwie 3,7l oleju napędowego. Dzięki emisjom CO2 na poziomie 99 gr/km, jest to jak dotąd najbardziej oszczędny i ekologiczny Opel Astra. Silnik dysponuje mocą 130 KM, maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 300 Nm i współpracuje z sześciostopniową, manualną skrzynią biegów. Ceny tego modelu zostaną podane jesienią w momencie wprowadzenia na rynek.

Oprócz specjalnego układu napędowego Astry ecoFLEX z wydajnym systemem regulacji temperatury, pakietem technologii zmniejszających zużycie energii i paliwa – a przez to emisji dwutlenku węgla – obejmuje inteligentny układ odzyskiwania energii elektrycznej poprzez przetwarzanie energii z hamowania, aktywne komponenty aerodynamiczne oraz mniejszy opór toczenia. Wszystko to umożliwiło zmniejszenie emisji CO2 (minus 20 gr/km) i zużycia paliwa (minus 0,8l/100 km) o 17% w stosunku do podstawowego modelu Astry z silnikiem CDTI o pojemności 1,7l.

Na wyposażeniu tej wersji Astry znajdzie się także system start&stop. Ze względu na bezpieczeństwo i komfort pasażerów, w trybie AutoStop aktywna pozostaje klimatyzacja i układ podciśnieniowego wspomagania hamulców. Przy użyciu klawisza „eco” znajdującego się na konsoli centralnej kierowca może w razie potrzeby wyłączyć system, na przykład w warunkach powolnej jazdy, gdy co chwilę konieczne jest zatrzymywanie samochodu i ponowne ruszanie.

Wpływ na obniżenie emisji CO2 w Astrze ecoFLEX mają także poprawiona aerodynamika, w tym aktywna przysłona, 0pony o mniejszym oporze toczenia oraz światła LED do jazdy w dzień.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Astra
Opel Astra
Cena podstawowa już od: 81 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Opel Astra – co wiemy o 6. generacji

Nowy Opel Astra – co wiemy o 6. generacji

Premiery 2021-09-08

Nowy Opel Astra – premiera

Nowy Opel Astra – premiera

Aktualności 2021-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Taigo – premiera SUV-a coupe
Volkswagen Taigo – premiera SUV-a coupe
Volkswagen Taigo to nowy model Volkswagena, który uzupełnia ofertę miejskich SUV-ów marki, plasując się obok T-Crossa i większego T-Roca. Auto ma 4,26 metra długości i nadwozie w stylu SUV coupe.