mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Najbardziej sportowy Range Rover

Najbardziej sportowy Range Rover

Na styczniowych targach motoryzacyjnych NAIAS w Detroit światową premierę mieć będzie najnowszy model marki Land Rover - Range Rover Sport.

Najbardziej sportowy Range Rover

Range Rover Sport będzie piątym modelem marki Land Rover oferowanym w sprzedaży i uzupełni najmocniejszego i największego Range Rovera. Napędzany będzie turbodoładowanym, 4,2-litrowym silnikiem V8, który zapewni najwyższy poziom mocy 390 KM, jaki kiedykolwiek dostępny był w autach marki Land Rover. Standardowy silnik V8 również będzie dostępny w ofercie.

Dynamikę na niespotykanym dotąd poziomie, oprócz nowego silnika, zapewnić mają także nowy system zawieszenia Dynamic Response oraz specjalnie zmodyfikowane podwozie. Innowacyjne zawieszenie, debiutujące w Range Rover Sport, zapewnia optymalne prowadzenie oraz kontrolę nad pojazdem. Swoje właściwości pokazuje również w czasie jazdy off-road.

"Range Rover Sport z rozwijającego się segmentu SUV jest zupełnie inny od konkurencji." - mówi Matthew Taylor, Dyrektor Zarządzający Land Rover - "Jest idealny do szybkiej, komfortowej, długodystansowej jazdy, a dodatkowo niezwykle praktyczny w codziennym użytku. Także właściwości terenowe są na wyższym poziomie niż zapewnia to konkurencja."

Po styczniowej premierze w Detroit Range Rover Sport pojawi się w sprzedaży na terenie USA latem przyszłego roku. Pod względem ceny umieszczony będzie pomiędzy LR3 a Range Roverem.

Zobacz ceny Land Rovera

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan uruchomił największą baterię słoneczną
Nissan potwierdził włączenie największej baterii dachowych paneli słonecznych w Holandii, zainstalowanej w należącym do firmy obiekcie w Amsterdamie.