mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Najmocniejszy Civic już czeka

Najmocniejszy Civic już czeka

Na wystawie motoryzacyjnej w Chicago zaprezentowany został koncepcyjny model Honda Civic Si, który jest zapowiedzią nowej generacji całej rodziny modelu Civic.

Najmocniejszy Civic już czeka

Prototypowy model pokazuje, jak będzie wyglądać Civic Si Coupe. Cała gama nowego modelu, która zostanie wprowadzona na jesieni tego roku, na rynku amerykańskim obejmować będzie jeszcze 4-drzwiowego sedana, dwudrzwiowe coupe, Civic Hybrid oraz Civic GX, model z napędem gazowym.

Civic Si będzie najmocniejszym przedstawicielem rodziny. Kierowca będzie miał do dyspozycji 200 KM z 16-zaworowego silnika DOHC ze zmiennymi fazami rozrządu i-VTEC. Do przeniesienia napędu posłuży sześciobiegowa, manualna skrzynia biegów, co ciekawe, dopiero po przekroczeniu 8.000 obr/min wskazówka obrotomierza wchodzi na czerwone pole. Pomóc utrzymać auto "w ryzach" ma dyferencjał o ograniczonym poślizgu.

O mocy modelu świadczą też 18-calowe koła, opony przystosowane do dużych prędkości 225/40 oraz tarcze hamulcowe Brembo. Z pewnością będzie to najmocniejszy, a w związku z tym i najszybszy Civic Si, jaki pojawi się na drogach.

Nowa generacja Si została wymyślona i stworzona przez centrum projektowe Honda R&D w Los Angeles. Już pierwsze spojrzenie na to auto pozwala stwierdzić, iż przy projektowaniu bardzo duży nacisk położono na właściwości aerodynamiczne. Obniżona, ale szeroka sylwetka, znacznie pochylona przednia szyba tworząca z maską prawie płaską powierzchnię, tylny spoiler oraz nisko położony zderzak to tylko niektóre elementy stylistyczne potwierdzające tę tezę.

Szósta już generacja Civic Si w wersji produkcyjnej pojawi się w listopadzie na wystawie SEMA. Po raz pierwszy model ten ujrzał światło dzienne w 1986 roku, wówczas jako trzydrzwiowy hatchback, kolejne odsłony miały miejsce w 1989, 1992, 1999 i 2002 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak przygotować samochód do zimy?
Jak przygotować samochód do zimy?
Większość kierowców przygotowanie auta do zimy rozumie przez zmianę opon na zimowe. Tymczasem obowiązków jest więcej.