1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Premiery >
  4. Najoszczędniejsza Fiesta

Najoszczędniejsza Fiesta

Wprawdzie musimy jeszcze trochę poczekać na debiut rynkowy nowej generacji Forda Fiesty, jednak już w Paryżu zaprezentowana zostanie Fiesta ECOnetic, najoszczędniejsza wersja nie tylko modelu, ale wręcz w całej gamie Forda.

Najoszczędniejsza Fiesta
Ford Fiesta ECOnetic napędzany jest przez specjalnie zaprogramowaną wersję silnika wysokoprężnego Duratorq TDCi o mocy 90 KM i pojemności 1,6 l wyposażonego w filtr cząstek stałych. Najbardziej oszczędna Fiesta może przejechać 100 kilometrów zużywając jedynie 3,7 litra paliwa w cyklu mieszanym. Temu niskiemu zużyciu paliwa towarzyszy najlepszy w tej klasie poziom emisji CO2 w wysokości 98 g/km – co czyni Forda Fiesta ECOnetic pojazdem o najniższej emisji CO2 zarówno w tym segmencie, jak i w europejskiej ofercie Forda.

W porównaniu do Forda Fiesta poprzedniej generacji z silnikiem TDCi o pojemności 1,6 litra, Ford Fiesta ECOnetic zużywa o 160 litrów paliwa mniej na 20.000 km, co zapewnia prawdziwe korzyści w codziennej jeździe w czasach, gdy oszczędzanie paliwa naprawdę się opłaca.

W trasie Fiesta ECOnetic średnie zużycie paliwa wynosi jedyne 3,2 l/100 km. Jednakże nie wpływa ono jakoś niekorzystnie na jakość jazdy ani na osiągi. Ford Fiesta ECOnetic osiąga prędkość 0-100 km/h w 12,3 s, a maksymalna prędkość wynosi 178 km/godz.

Aby osiągnąć jak najlepszy poziom emisji CO2 i zużycia paliwa wprowadzono poprawioną aerodynamikę, opony o niskich oporach toczenia z ekonomicznym profilem (175/65 R14) i udoskonalone smarowanie. Obniżony prześwit i detale aerodynamiczne takie jak pokrywy i deflektory kół bazują na już opływowym kształcie Forda Fiesta o współczynniku oporu powietrza (Cx) wynoszącym 0,33.

Ponadto zastosowanie dużej ilości stali o podwyższonej wytrzymałości i koncentracja na zmniejszeniu ciężaru sprawiły, że waga nowego Forda Fiesta zmniejszyła się 40 kilogramów w porównaniu z poprzednim modelem, mimo lepszego wyposażenia zapewniającego bezpieczeństwo i udoskonalonej izolacji akustycznej.

Nowy Ford Fiesta ECOnetic trafi do sprzedaży w całej Europie jeszcze w tym roku. Jest to trzeci model w europejskiej ofercie Ford ECOnetic, która obejmuje również Forda Mondeo ECOnetic z emisją CO2 na poziomie 139 g/km i Forda Focus ECOnetic z emisją CO2  na poziomie 115 g/km.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Fiesta
Ford Fiesta
Cena podstawowa już od: 59 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Fiesta Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford Fiesta

Podobne wiadomości:

Ford Focus EcoBoost Hybrid – premiera

Ford Focus EcoBoost Hybrid – premiera

Aktualności 2020-06-26

Ford Puma ST – premiera hot-crossovera

Ford Puma ST – premiera hot-crossovera

Aktualności 2020-09-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Enyaq w salonach - znamy ceny
Skoda Enyaq w salonach - znamy ceny
Skoda Enyaq iV - nowy elektryczny SUV - dołącza do oferty marki na polskim rynku. Na początek pojawią się dwie wersje, w tym o zasięgu nawet 536 km.