mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Następca Sportage z tą samą nazwą

Następca Sportage z tą samą nazwą

Przedstawiciele południowokoreańskiego producenta samochodów poinformowali oficjalnie, iż najnowszy SUV tej marki będzie miał taką samą nazwę jak poprzednik.

Następca Sportage z tą samą nazwą

Pierwszy model Kia Sportage na rynku pojawił się w 1993 roku i osiągnął najlepszy dotychczas wynik sprzedaży spośród wszystkich modeli Kii. Całkowita sprzedaż wyniosła 559 tysięcy aut, z czego 95 tys. trafiła na krajowy rynek, a pozostałe 464 tys. głównie do Europy Zach. i Stanów Zjednoczonych.

Nowa wersja Sportage, którego nazwa jest syntezą słów sport oraz portage (ang. transport ludzi), jest opisywany jako "trzy pojazdy w jednym". Tzn. model ten oferuje stylistykę SUV-u, właściwości jezdne sedana i użyteczność aut typu kombi.

Debiutujący wkrótce Sportage będzie różnił się całkowicie od starej wersji, ale w przeciwieństwie do modelu sprzed 10 laty nie będzie rozróżnienia na modele przeznaczone na koreański i zagraniczne rynki. Będzie to pięciomiejscowy SUV dostępny z benzynowym silnikiem 2,7 V6 lub dwulitrowym czterocylindrowym, lub dwulitrowym dieslem, który zapożyczony został z modelu Hyundai Tucson.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Proace w nowej wersji
Toyota Proace w nowej wersji
Toyota prezentuje model Proace w kolejnej wersji. Tym razem jest to praktyczna izoterma.