mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Ni to SUV, ni sedan

Ni to SUV, ni sedan

Na dobiegających już powoli do końca targach motoryzacyjnych NAIAS w Detroit Toyota zaprezentowała koncepcyjny FT-SX, który w zamierzeniach firmy jest skierowany głównie do młodych rodzin.

Ni to SUV, ni sedan

Zespół projektantów z centrum badawczo-rozwojowego Toyoty w Kalifornii stworzył auto, które w założeniach łączy cechy sedana (komfort i pewność prowadzenia oraz stosunkowo niższe zużycie paliwa) z zaletami SUVa (funkcjonalność, przestronność). Całkowicie nowa jest sylwetka auta. W stosunku do typowych aut z segmentu SUV jest niższa i szersza, ale jednocześnie wyższa, bardziej komfortowa i wszechstronna niż w sedanach.

Komfortowy dostęp do środka zapewniają dwie pary drzwi otwierających się w przeciwnych kierunkach i brak środkowego słupka. Cztery oddzielne fotele oraz przeszklony dach gwarantują wysoki poziom komfortu wewnątrz kabiny. A odrobinę luksusu zapewniają użyte materiały: skóra i drewno.

Łatwiejszy dostęp do bagażnika to zasługa dwuczęściowej klapy, której dolną część można opuścić całkowicie pionowo i wysuwanej podłogi z przestrzeni bagażowej.

Auto postawione na 21-calowych kołach napędzać ma 3,5-litrowy silnik V6.

Targi NAIAS Detroit 2005

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Wraz z ekspertami bezpiecznej jazdy radzimy, o czym pamiętać przez wyjazdem na sylwestrowe świętowanie.