mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Niewidoczne zmiany Primery

Niewidoczne zmiany Primery

Restylizowany Nissan Primera zostanie pokazany po raz pierwszy publicznie w najbliższy wtorek - 25 maja podczas dni prasowych Birmingham Motor Show w Wielkiej Brytanii.

Niewidoczne zmiany Primery

Odświeżony model Primery trafi do sprzedaży w ciągu najbliższych tygodni lub miesięcy (w zależności od rynku). Zmiany nie są widoczne na pierwszy rzut oka, poprawione zostało wnętrze, jego ergonomia, elementy układu jezdnego, głównie zawieszenie.

Najbardziej widocznym nowym elementem jest chyba kierownica. Teraz o bardziej sportowym charakterze z ulepszonymi przełącznikami obsługującymi sprzęt audio. Inny wygląd ma obecnie też konsola środkowa, przełączniki, dźwignia hamulca ręcznego. Do wykończenia użyto nowych materiałów.

Wygląd zewnętrzny auta pozostał niezmieniony. Według badań przeprowadzonych przez japoński koncern okazało się, iż to właśnie wygląd jest jednym z kluczowych elementów skłaniających klientów do nabycia tego modelu. Jedyną zmianą są cztery nowe kolory dodane do palety istniejących siedmiu. Tymi kolorami są dwa o odcieniu niebieskim (dark blue i ice blue), zielono-szary (thunder quartz) oraz brązowy (cafe latte).

Najistotniejsze zmiany dotyczą zawieszenia, które mają zwiększyć stabilność, komfort oraz pewność prowadzenia auta. W tym celu zwiększona została o 18% sztywność przednich sprężyn i o 1 do 2 mm średnica stabilizatora. Na tylnej osi sprężyny nie zostały zmienione, a średnica stabilizatora jest większa o 2 mm.

Mocniejsze jest też wspomaganie kierownicy podczas manewrowania na parkingu czy też przy niewielkich prędkościach. Zastosowany został też system ESP (elektroniczny system kontroli trakcji) najnowszej generacji Boscha.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wzrosną kary za brak polisy OC
Wzrosną kary za brak polisy OC
Od początku 2019 roku wzrośnie wysokość kar za brak obowiązkowej polisy OC. Kierowcy aut osobowych zapłacą 4500 złotych.