mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nissan Altima

Nissan Altima

Samochód roku Ameryki Północnej.

Nissan Altima

Po raz pierwszy w swojej historii Nissan za sprawą Altimy został uhonorowany prestiżowym tytułem "Amerykańskiego Samochodu Roku". Ceremonia wręczenia nagród i tytułów odbyła się 6 stycznia 2002 w Detroit podczas oficjalnego otwarcia North American International Auto Show.

Tytuł przyznawany jest zupełnie nowemu lub zmodernizowanemu samochodowi, który zbierze najwięcej głosów w tajnym głosowaniu 50 najbardziej znanych amerykańskich i kanadyjskich dziennikarzy motoryzacyjnych.

Jury konkursu oceniało samochody pod względem innowacji, designu, bezpieczeństwa, prowadzenia oraz satysfakcji kierowcy.

”Altima 2002 to dystyngowany sedan, skonstruowany tak, aby w segmencie średnich aut jak najdłużej mógł konkurować pod względem osiągów i stylu” podkreślił Jed Connelly, Wiceprezes Nissan North America Inc. Ds. Sprzedaży i Marketingu. Altima to samochód dopracowany stylistycznie i z bardzo dobtymi osiągami. W ofercie auto jest dostępne z benzynowym silnikiem o pojemności 3,5 litra i mocy 240 koni (pierwszy widlasty V6 w Altimie) lub 175-konnym, 2.5-litrowym silnikiem 4-cylindrowym. Auto jest sprzedawane z 5-stopniową ręczną lub 4-stopniową automatyczną skrzynią biegów. Altima wyposażona jest w nowe, niezależne zawieszenie i oferuje najwyższej klasy, najnowsze technologie. Dynamiczna linia, powiększone rozmiary zewnętrzne i wnętrze zaprojektowane przede wszystkim z myślą o wygodzie kierowcy i łatwości obsługi - te cechy stawiają nowego Nissana Altima w czołówce aut typu sedan.

Cena podstawowa Nissana Altima (na rynku amerykańskim) waha się w zależności od silnika od 16 349 USD do 23 149 USD.

”Tytuł „Amerykańskiego Samochodu Roku” jest jednym z najbardziej zaszczytnych w przemyśle motoryzacyjnym. Dla Altimy to wielki honor” - powiedział Connelly. "Od premiery w sierpniu i rozpoczęcia sprzedaży Altimy w salonach dealerskich cieszymy się ogromnym zainteresowaniem klientów i pozytywnymi opiniami mediów."

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak przygotować samochód do zimy?
Jak przygotować samochód do zimy?
Większość kierowców przygotowanie auta do zimy rozumie przez zmianę opon na zimowe. Tymczasem obowiązków jest więcej.