mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nissan Micra C+C w 2005 roku

Nissan Micra C+C w 2005 roku

Produkcja Nissana Micry coupé + kabriolet została potwierdzona. Model trafi do sprzedaży w Europie w 2005 roku.

Nissan Micra C+C w 2005 roku

Mario Canavesi, wiceprezes w dziale Marketingu i Sprzedaży, Nissan Europe powiedział: „Nowa wersja Micry będzie pierwszym modelem coupé-kabriolet Nissana produkowanym w Europie, a także świetnym uzupełnieniem naszej oferty. W modelu zachowane zostaną najlepsze cechy Micry – atrakcyjna stylistyka, przyjemność jazdy oraz użyteczność. Model oferować będzie również przyjemność jazdy z otwartym dachem w połączeniu z bezpieczeństwem i praktycznością składanego sztywnego dachu.”

Prace nad nowym coupé-cabrioletem prowadzone są w Nissan Technical Centre Europe, w ścisłej współpracy z firmą Karmann, niemieckim producentem cenionym zwłaszcza w zakresie produkcji specjalnych wersji samochodów oraz systemów dachowych.

Nowy samochód będzie produkowany na tej samej linii produkcyjnej co Micra w fabryce w Sunderland. Karmann zainstaluje specjalną, oddzielną linię montażową do produkcji  systemów dachowych i pokrywy bagażnika. Te części będą dostarczane do NAUK (fabryki Nissana w Sunderland) jako kompletne zespoły, które następnie będą montowane poza linią montażową przez pracowników NMUK, w strefie montażu końcowego.

Nowy samochód będzie restylizowaną wersją koncepcyjnej Micry C+C po raz pierwszy pokazanej podczas wystawy motoryzacyjnej Paris Motorshow w 2002 roku. Podobnie jak wersja koncepcyjna posiadał będzie składany sztywny dach oraz układ siedzeń  2+2.

Więcej informacji na temat modelu zostanie przekazanych w późniejszym terminie, zbliżonym do wprowadzenia samochodu na rynek.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór jako paliwo ma wiele zalet. W dobie elektryfikacji samochodów gaz ten może odegrać niebagatelną rolę.