mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nissan NV200 - mały kombivan

Nissan NV200 - mały kombivan

Nissan już wkrótce wejdzie ze swoim modelem NV200 do segmentu małych pojazdów dostawczych. Na wystawie w Genewie zaprezentowana zostanie wersja osobowa.

Nissan NV200 - mały kombivan

Nissan NV200 będzie dostępny w trzech różnych wersjach: jako furgon z największą przestrzenią ładunkową w tej klasie pojazdów oraz w dwóch siedmiomiejscowych odmianach osobowych – jako funkcjonalne towarowo-osobowe kombi oraz jako bardziej komfortowy mikrobus, który zostanie zaprezentowany na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie.

W NV200 udało się uzyskać największą i najbardziej funkcjonalną przestrzeń ładunkową w tej klasie pojazdów. Mimo długości całego pojazdu wynoszącej niespełna 4,4 m długość części towarowej NV200 przekracza 2 m (2.040 mm).

Dzięki zastosowaniu przedniego napędu oraz tylnego zawieszenia o bardzo zwartej konstrukcji w NV200 zmieszczą się aż dwie europalety. 1,84 m wysokości oznacza, że NV200 nie jest wyższy od konkurencyjnych modeli, ale poziom podłogi (520 mm nad ziemią) jest najniższy w tej klasie pojazdów, co ułatwia załadunek. Takie rozwiązanie pozwoliło także na uzyskanie przestrzeni ładunkowej o kubaturze 4,1 m3. Dopuszczalna ładowność samochodu wynosi 771 kg.

Pasażerowie wersji kombi również docenią auto za sporą ilość miejsca wewnątrz. Inaczej niż w niektórych modelach konkurencyjnych wyposażonych w wyjmowane fotele, w wersji kombi fotele pozostają w samochodzie przez cały czas. Oparcie środkowej kanapy składa się w proporcji 60/40, co podnosi funkcjonalność pojazdu. Cały moduł można złożyć na płasko i wsunąć pod przednie fotele. Dwa fotele w ostatnim rzędzie składają się natomiast pojedynczo, w kierunku bocznych ścianek przedziału bagażowego.

NV200 jako furgon dostępny jest także z nadwoziem wyposażonym w boczne okna. Od wersji osobowej odróżniają go jednak tylne dwuskrzydłowe drzwi otwierane na boki. Obydwie wersje siedmiomiejscowe wyposażone są natomiast w oszkloną tylną klapę otwieraną do góry. Dwuskrzydłowe drzwi dostępne są opcjonalnie w osobowej wersji kombi.

NV200 zbudowany jest na zmodyfikowanej platformie B Nissana. W podwoziu zastosowano niezależne zawieszenie przednie z kolumnami McPhersona na osobnej ramie pomocniczej i lekkie, ale solidne zawieszenie tylnej osi na resorach piórowych.

Do wyboru będą dwa silniki. W wersji benzynowej auto napędzane jest przez silnik o pojemności 1,6 litra. Ta szesnastozaworowa jednostka rozwija moc 108 KM i maksymalny moment obrotowy 153 Nm i współpracuje z pięciobiegową skrzynią manualną. Diesel to ośmiozaworowa konstrukcja sojuszu Renault-Nissan o pojemności 1461 cm3. Silnik rozwija maksymalny moment obrotowy 200 Nm i moc 86 KM. Silnikowi towarzyszy pięciobiegowa przekładnia manualna.

W celu zwiększenia przestronności kokpitu dźwignię zmiany biegów przeniesiono z podłogi na konsolę centralną, wykonaną z materiału o dwóch odcieniach i otaczającą kierowcę. Nad dźwignią zmiany biegów umieszczono przyrządy do regulacji układu ogrzewania i przewietrzania oraz wnękę na radioodtwarzacz.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan NV200
Nissan NV200
Cena podstawowa już od: 156 825 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan NV200 Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Nissan NV200

Podobne wiadomości:

Nissan Navara po face liftingu

Nissan Navara po face liftingu

Aktualności 2019-07-26

Hołowczyc awansował

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019
Targi Frankfurt 2019 to obok wystaw w Paryżu i Genewie najważniejsza impreza tego typu na całym Starym Kontynencie i jedna z największych na świecie.

DS 3 CROSSBACK DS 3 CROSSBACK