mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nissan Pathfinder

Nissan Pathfinder

Podczas wystawy samochodowej Paris Motor Show najważniejszą nowością Nissana będzie całkowicie nowy model - Pathfinder.

Nissan Pathfinder

Jako jednostkę napędową zastosowano czterocylindrowy silnik turbo diesel 2,5 dCi o mocy 170 KM, serii YD, gwarantujący bardzo dobre osiągi. Jest to jednostka common rail drugiej generacji, o niskiej emisji spalin, zapewniająca moc oraz moment obrotowy na najwyższym poziomie w tej klasie samochodów.

Pathfinder jest samochodem z napędem na cztery koła. Specjalnie opracowany komputer sterujący napędem zapewnia wyjątkowe właściwości terenowe. Kierowca może wybierać pomiędzy różnymi opcjami: napęd jedynie na tylne koła, napęd na tylne koła z automatycznie załączającym się napędem przedniej osi lub stały napęd na wszystkie koła. Dodatkowo układ napędowy wyposażony jest w reduktor. Samochód posiada niezależne zawieszenie, zapewniające wysoki komfort i właściwości trakcyjne podczas dynamicznej jazdy, zarówno na złej jak i na dobrej nawierzchni.

Poziom wyposażenia oraz zaawansowania technologicznego jest bardzo wysoki. Na pokładzie można znaleźć m. in. kamerę (i ekran) pomagającą w parkowaniu oraz inteligentny system kluczyków pozwalający otwierać drzwi i uruchamiać mając klucze np. w kieszeni. Pathfinder, zależnie od wersji, będzie mógł być wyposażony w reflektory Xenonowe, wysokiej jakości system audio, nawigację satelitarną i system informowania o warunkach drogowych, system rozpoznawania głosu, skórzaną tapicerkę, dwustrefową klimatyzację z systemem regulacji także dla tylnych rzędów siedzeń.

Pathfinder w przedstawianej produkcyjnej wersji był wzorowany na samochodzie koncepcyjnym Dunehawk, który był zaprezentowany podczas Frankfurt Motor Show 2003. W sprzedaży Pathfinder pojawi się w marcu przyszłego roku, a jego cena wyniesie ok. 30 tys. euro.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Bezpieczna jazda w zimie. O czym pamiętać przed podróżą?
Wraz z ekspertami bezpiecznej jazdy radzimy, o czym pamiętać przez wyjazdem na sylwestrowe świętowanie.