mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowa Ibiza już w Polsce

Nowa Ibiza już w Polsce

Od 14 czerwca można już oglądać i zamawiać kolejną wersję Ibizy

Nowa Ibiza już w Polsce

Z ponad 2,7 miliona wyprodukowanych egzemplarzy, to właśnie Ibiza jest najlepiej sprzedającym się modelem w historii SEAT-a. Teraz przyszedł czas na kolejną, oczywiście jeszcze lepszą wersję tego pojazdu.

Ibiza XXI wieku stanowi żywy wyraz dążeń SEAT-a do tworzenia samochodów łączących bardzo ładne wzornictwo ze sportowym charakterem. Dynamiczna sylwetka Ibizy zawiera łatwo rozpoznawalne elementy wspólne dla całej rodziny – po raz pierwszy wykorzystane w malutkiej Arosie, a zaczerpnięte z osławionych aut studyjnych Salsa i Tango. Wyróżniająca się osobowość Ibizy doskonale odpowiada firmowej maksymie „SEAT auto emoción”.

Stworzoną całkowicie od podstaw Ibizę 2002 charakteryzuje eleganckie wzornictwo połączone z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi. Wysoką jakość gwarantują ulepszenia, jakich dokonano w fazie projektowania i produkcji. Na przykład technologia laserowego spawania nadwozia, wykonanego wyłącznie z blachy cynkowanej, zapewnia doskonałe spasowanie elementów karoserii i pozwala na udzielenie aż 12-letniej gwarancji antykorozyjnej.

Jednym z najciekawszych rozwiązań jest zastosowana w nowym aucie seatowska koncepcja „dynamicznego nadwozia”. Ten wyrafinowany system obejmuje starannie dobrane elementy zawieszenia i dokładnie dobrane parametry specjalnego programu komputerowego, który steruje wspomaganiem kierownicy, zapewniając precyzyjniejszą i szybszą rekcję na ruchy rąk kierowcy.

Oprócz dodatkowego bezpieczeństwa czynnego wynikającego z koncepcji „dynamicznego nadwozia” nowa Ibiza wyposażona jest także w inne urządzenia zwiększające bezpieczeństwo – zarówno czynne, jak i bierne: poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera (standardowo we wszystkich autach SEAT-a), poduszki boczne, systemy TCS i ESP oraz standardowy system ABS.

Nowa Ibiza to także postęp w dziedzinie mechaniki. Nowy silnik TDi o pojemności 1.9l i mocy 130KM (96kW) to najpotężniejsza jednostka napędowa w tej klasie samochodów. Ibiza w wersji z tym silnikiem wyposażona jest także w 6-biegową skrzynię biegów, również niespotykaną u konkurencji. W nowej Ibizie montowane są jeszcze dwa inne silniki Diesla 1.9 SDi, o mocy 64KM (47kW) i 1.9 TDi, o mocy 100KM (74kW).

Także oferta silników benzynowych obejmuje trzy pozycje: pierwszy trzycylindrowy silnik SEAT-a, jednostkę o pojemności 1.2 litra 12V i mocy 64KM (47kW) oraz dwa silniki 1.4-litrowe 16V – pierwszy o mocy 75KM (55kW), dostępny z manualną bądź automatyczną skrzynią biegów, drugi o mocy 100KM (74kW).

Nowa Ibiza oferowana będzie w wersjach trzy- i pięciodrzwiowej, w trzech wersjach wyposażenia i wystroju wnętrza: Stella, Sport i Signo.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Volkswagen e-Crafter – polska premiera
Podczas targów Fleet Market w Warszawie Volkswagen zaprezentował nowego e-Craftera – bezemisyjny samochód dostawczy z napędem elektrycznym.