mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowa generacja A-klasy

Nowa generacja A-klasy

Dostępny na jesieni nowy Mercedes Klasa A będzie o 232 mm dłuższy i 45 mm szerszy od swojego poprzednika. Pierwszy raz pojawi się także w wersji trzydrzwiowej.

Nowa generacja A-klasy

W standardowym wyposażeniu obu wersji A-klasy znajdą się m.in. klimatyzacja, kierownica wielofunkcyjna, wspomaganie kierownicy uzależnione od prędkości, system ESP, przednie i boczne poduszki powietrzne oraz aktywne zawieszenie.

Zmiany w wyglądzie dotyczą głównie przodu auta. Nowe są przednie reflektory, kratka grilla, błotnik, bardziej dynamiczny kształt posiadają boczne linie nadwozia.

Spore zmiany dotyczą też jednostek napędowych, jakie zostaną wykorzystane w nowej A-klasie. Średnio nowe silniki będą mocniejsze 38%, a moment obrotowy będzie o 46% wyższy. Jednocześnie uzyskano niższe, o 1/10, zużycie paliwa. W sumie nabywca A-klasy będzie mógł wybrać aż z siedmiu różnych silników, z tym, że nie wszystkie będą dostępne od momentu rozpoczęcia sprzedaży. Wśród silników benzynowych znajdą się od razu dwa: 1,7 115 KM oraz 2,0 136 KM. Pod koniec roku dojdzie do nich silnik 1,5 95 KM, zaś w połowie przyszłego roku najmocniejsza jednostka 2,0  mocy 193 KM i maksymalnym momencie obrotowym 280 Nm. Będzie ona współdziałać z sześciobiegową skrzynią biegów (pozostałe z pięciobiegową).

Na początku będą także dwa silniki wysokoprężne 1,8 i 2,0 CDI, oba z sześciobiegowymi skrzyniami, które zostaną pod koniec roku poszerzone o 1,6 82 KM (skrzynia pięciobiegowa). Wszystkie wersje silnikowe na życzenie dostępne będą również z przekładnią automatyczną Autotronic.

Większe wymiary auta (23,2 cm dłuższe i 4,5 cm szersze) z jednej strony przyczynią się do wzrostu przestronności wewnątrz kabiny, z drugiej zapewnią więcej przestrzeni ładunkowej. Pasażerowie będą mieć teraz więcej miejsca, o 97 mm w okolicy ramion, o 95 mm ich łokcie i o 30 mm kolana. O 15% większy będzie bagażnik - 1.350 litrów, który po złożeniu tylnich oparć (dzielone asymetrycznie) wzrasta do 1.995 litrów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja zaostrza walkę z piratami - sypią się mandaty
Policja ma nowy pomysł na walkę z piratami drogowymi, nagminnie łamiącymi przepisy. Powstała w tym celu grupa "Speed" ma już na koncie pierwsze sukcesy.