mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowa wersja Opla Corsy

Nowa wersja Opla Corsy

Nowy wygląd, nowa jakość w prowadzeniu -taki Opel Corsa wejdzie na rynek już we wrześniu.

Nowa wersja Opla Corsy

Nowozaprojektowana, nowa Corsa jest bardziej "dojrzała" technologicznie. Duża zwrotność w prowadzeniu, układ kierowniczy dostosowujący się do prędkości, zautomatyzowana skrzynia biegów, inteligentny system zmniejszający zużycie paliwa czynią jazdę nową Corsą bardziej ekonomiczną. Do nabycia będą wersje z silnikami benzynowymi TWINPORT o pojemności od 1,0 do 1,4 litra oraz wysokoprężnymi CTDi o pojemności od 1,3 do 1,7 litra, oraz o mocy od 60 do 125 KM. Wszystkie rodzaje silników spełniają wymagane normy emisji spalin Euro 4. Nowe silniki benzynowe TWINPORT powodują zmniejszenie zużycia paliwa nawet do 23 procent. Wśród silników diesla na uwagę zasługuje najmniejszy na świecie czterozaworowy common rail turbo (1,3 CTDi).

Z zewnątrz nowa edycja Corsy została zmodyfikowana, uwydatnia nowy przód w charakterystycznym trapezoidalnym kształcie Opla, posiada trójwymiarowe przednie światła w kształcie elipsy, zderzaki w kolorze nadwozia. Do wyboru jest teraz 15 różnych kolorów nadwozia. Kierowca ma również możliwość wyboru tapicerki oraz koloru wnętrza swojego samochodu.

Przede wszystkim Opel stawia jednak na bezpieczeństwo. Wszystkie trzy- i pięciodrzwiowe wersje posiadają najnowszy ABS (w niektórych krajach opcjonalnie), zdalnie kierowany centralny zamek. Nowością jest system "follow me home", powodujący powolne wygaszanie świateł zewnętrznych po wyjściu z samochodu.

Do wyboru jest 6 wersji Corsy: Essentia, ECO, Njoy, Cosmo, Sport i GSi. Wszystkie posiadają w standardzie pięciobiegową skrzynię biegów, jednak istnieje możliwość wyboru zautomatyzowanej skrzyni Easytronic.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór - paliwo przyszłości
Wodór jako paliwo ma wiele zalet. W dobie elektryfikacji samochodów gaz ten może odegrać niebagatelną rolę.