mojeauto.pl > motogazeta > Premiery > Nowa wizja samochodu sportowego

Nowa wizja samochodu sportowego

Sling Shot to nowa i odważna wizja samochodu sportowego Dodge - pojazdu praktycznego, wielofunkcyjnego - a przede wszystkim szeroko dostępnego dla publiczności.

Nowa wizja samochodu sportowego

Jazda Sling Shotem to jazda rodzajem kabrioletu: główny panel dachowy wraz
z bocznymi wspornikami schować można do bagażnika (są dwa) - a brezentowa reszta dachu zsuwa się na wzór żaluzji w biurowej szafie.

Sling Shot napędzany jest trzycylindrowym silnikiem benzynowym o mocy 100 KM, pozwalającym przyspieszać od 0 – 96 km/h w ciągu 10 sekund dzięki stosunkowi masy samochodu do mocy 7,83 kg/KM. Pięciostopniowa skrzynia biegów, zębatkowy mechanizm kierowniczy, niezależne zawieszenie wszystkich kół oraz hamulce tarczowe z przodu i z tyłu – to krótka charakterystyka tego „przyjemnościowego” samochodu, którego średnie zużycie paliwa wynosi tylko 6,3 l/100 km.

We wnętrzu koncepcyjnego auta Sling Shot zauważyć można wpływ wzornictwa wyczynowych Dodge i Chryslerów z przeszłości, kiedy to potężne silniki HEMI zdominowały drogi Ameryki. Była to jasna inspiracja wyobraźni projektantów
w łączeniu wizualnej atrakcji wnętrza z nieograniczoną wręcz frajdą jazdy.

„Dodge Sling Shot to nasz dynamiczny i kreatywny wkład w nieustanne  poszukiwanie ekscytującej stylizacji, strukturalnej integralności, wysokiej techniki oraz prawdziwej radości jazdy samochodem sportowym po przystępnej cenie.” – twierdzi Trevor Creed, wiceprezes ds. projektowania Chrysler Group.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.